Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: czy pozywka moze być szkodliwa?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
przy otwieraniu pozywki (secalum multimexu) jeden z tych krysztalkow wpadl mi do oka. Oko od razu przemylem. czy mial ktos podobny przypadek, jesli tak to co z jego okiem??
za POCHem : "Przy kontakcie z oczami: przepłukać wodą przy szeroko odciągniętej powiece" (wezwanie lekarza sugerują jedynie w wypadku spożycia fosforanu).
Cytat:Wysłane przez szato-jabol
przy otwieraniu pozywki (secalum multimexu) jeden z tych krysztalkow wpadl mi do oka.

No gorzej będzie jak Ci w oku zacznie bulkać.....
przefermentuje na moszcz gałkowy i będzie bida :)

Sorki za żarty... mam nadzieję, że nic Ci ne będzie. Wiem jak to jest w kwestii urazów oka, bo niedawno wiór drewniany wpadł mi do oka i musiałem jechać na pogotowie, coby mi szajs usuneli. Oko bolało jak diabli, a ja miałem już majty pełne ze strachu :pomocy:
to taki pol zartobliwy post, wiec zarty jak najbardziej na miejscu:). Przy okazji dowiedzialem sie ze nie mozna jesc pozywki :nie_powiem:
A jak jest z piro? Do spożyci apewnie sięnienadaje. Ale jak z oczami. Ja ostatnio przemyłem ręce roztworem piro w stężeniu do odkażania balona, ręce waaliły mi siarą cały dzień musiałem kilka razy poządnie umyć żeby przeszło.
i znów POCH:

"Przy kontakcie z oczami: przepłukać dużą ilością wody przy szeroko odchylonej powiece. Skontaktować się z okulistą.

Przy kontakcie ze skórą: zmyć dużą ilością wody, zdjąć skażone ubranie.

Przy spożyciu: podać dużą ilość wody, spowodować wymioty, natychmiast wezwać lekarza.

Przy wdychaniu: świeże powietrze."
No nawdychałem się troszkę tego świństwa przez nieuwagę (uwaga na zbyt ciepla wodę). Ale z ręcyma ostatecznie nic mi niebyło oprucz zapachu no i moze lekkiego swędzenia.
myślę, myślę, myślę... i za cholerę nie mogę wymyślić jak trzeba otwierać torebkę z pożywką, żeby coś wpadło do oka...:niewiem::(:glupek::brawo::1miejsce::big:
wystarczy otwierać nad głową:diabelek:
Nie inaczej jak pomagał sobie uzębieniem :big::big::big:
Cytat:Wysłane przez TEQUILA
Nie inaczej jak pomagał sobie uzębieniem :big::big::big:
nie
Cytat:Wysłane przez Sałat
wystarczy otwierać nad głową:diabelek:
tez nie :cool:
otwieralem torebeczke i sie kawalek foli szybko odgial i krysztalek polecial do gory :) w oko :(
Cytat:Wysłane przez moonjava
i znów POCH:

"Przy kontakcie z oczami: przepłukać dużą ilością wody przy szeroko odchylonej powiece. Skontaktować się z okulistą.

Przy kontakcie ze skórą: zmyć dużą ilością wody, zdjąć skażone ubranie.

Przy spożyciu: podać dużą ilość wody, spowodować wymioty, natychmiast wezwać lekarza.

Przy wdychaniu: świeże powietrze."

:uff: piro to juz na pewno nie bede uzywal ;)
trzeba w takim razie zakładać okulary :cool: ... ochronne też mogą być. :)
Myślę, że tytuł tematu powoduje, że można tu zadać to pytanie.

Czy nadmiar pożywki moze zaszkodzić nastawowi?
odp.: w jakim celu soli sie ryby albo pekluje mięso? :chytry:
No tak ale nawet ryby można przesolić.

Ale zakładając, że nie bierzesz ekstremalnych sytuacji pod uwagę to niemozan zaszkodzić. Więc jak dam podwójną zalecaną dawkę to nic niepowinno wsię stać.

SUPER
niektórzy dają do miodów 1g/L czyli standard razy dwa.

/były prowadzone badania gdzie uzywano 2g/L wina.

...widze ze wszytkie linki do nich "sie znikły" w necie, więc załączam prace (172 KB, bardziej spakowac sie nie dało :kwasny: ).
To w końcu jest szkodliwa? Chodzi mi o przypadek, w którym np. drożdże umrą zanim skorzystają z całej pożywki i zostanie ona w winie :P
(18-03-2014, 13:58)mundass napisał(a): [ -> ]To w końcu jest szkodliwa? Chodzi mi o przypadek, w którym np. drożdże umrą zanim skorzystają z całej pożywki i zostanie ona w winie :P
Trzeci akapit w tym artykule jest odpowiedzią na Twoje pytanie.
Dobrze więc, nadmiar pożywki może szkodzić winu ale czy ten znajdujący się w winie nadmiar "niewykorzystanej" pożywki, może zaszkodzić degustatorom tego wina??:drink:
Nie jestem chemikiem a nie chce też krzywdy nikomu zrobić, dlatego pytam. Ostatnio chyba przesadziłem z pożywką kombi i trochę w strachu jestem :glowa_w_mur:
Nie zaszkodzi, aby zaszkodziło to musiał byś jej wsypać tytle, że to wino byłoby niepijalne w skutek ohydnego smaku.