Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: z czego wino w kwietniu ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich!

właśnie opróżniłem swój pierwszy nastaw i rozlałem do butelek... wino jest... pyszne :-)

z czego można o tej porze roku zrobić wino? i to tak dość szybko by ponownie ruszyć we wrześniu? :-)

dzięki za podpowiedzi!
ja tam już nic nie kombinuję tylko czekam na truskawki. Ale skoro sie upierasz, to poczytaj dział o winach zimowych, kwiecień jeszcze się na zimę łapie :D Przynajmniej w winiarstwie.
Aaa, no może nie, skoro można już z brzozowego soku.
Z kwiatków mlecza!!!!:jupi:
Megana, wg jakiego przepisu będziesz robiła truskawkowe? Bo ja też czekam na truskawy i chce zrobić wg wskazówek Festera, Bulgotnicy.
Pzdr
Wydaje mi się, że pierwszy na działce zawsze pojawiał się rabarbar, jednakże nie robiłem nigdy z nigo wina. Ale kompociki i placki były pyszne.
@ Maro, chyba wg Festera - o ile pamiętam, on ma taki jakiś przekonywujący przepis :)
ale! - zamierzam dodać imbiru wg Margot. Piłam, więc wiem, że warte grzechu i dużego balona. To do 20, a jeśli uda mi sie wygospodarować też jakąś 10 lub może tę 8....jest szansa, że pigwa z ryżowcem co tam mieszkają to już się przegryzą.... no to chciałabym wstawić też truskawkę z cynamonem. Coś ten cynamon mnie w tym roku opętał :diabelek:
ja proponuje wino z ryżu do wrzesnia napewno balon ci sie zwolni bo ja ryżowe nastawiłem w styczniu a teraz juz jest debest i degutacja na całego:fajka:
Dlaczego wino?? Przeciez to dobry okres na robienie miodow pitnych, i zawsze staram sie dopóki nie pojawia sie wisnie robic jakies miody w tym czasie co by sie dymiony nie meczyly:fajka::fajka:
ciekawe tylko jak te truskawki w tym roku będą owocować i czy "ogrodniki" ceny nie nabiją, bo ja też na truskweczki czekam
ja tam od rodziny chapale... ;P a i u siebie znajdzie sie pare łubianek ;)
A truskawki to fermentowac w miazdze, czy nie zalecacie??
jak wrzuciłem całe truskawki w zeszłym roku, to jeden balon mi spleśniał (wredny kożuch się robi i trudno go później usunąć z balona). w tym roku zamierzam zalać owoce pektopolem i sam sok fermentować. tobie też to polecam
ano, rozbić truskawki na mus, pektopol, drożdże, kwasek i do fermentatora na kilka dni, a potem sam sok z wodą już i już :D
Strona z receptura na wino z mniszka w jezyku angielskim: http://winemaking.jackkeller.net/dandelio.asp