Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: sok z aroni do wina
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
przeczytałem na stronie ze aby poprawić barwe czerwonego wina oraz wzbogacić jego bukiet mozna dodać przegotowany sok z aroni...
tu padają moje pytania:
- czy chodzi o taki sok z kartonu (np."nektar z aroni") ?
- w jakich ilościach dodać tego soku do 5 litrów wina ?
- jezeli sok ma być przegotowany (rozumiem ze w celu pasteryzacji) to czy przed dodaniem go do wina mam ostudzić go tak aby był zimny ?
czy ktos odpowie na moje pytanie, lub chociasz skarci mnie za pisanie glupoty ;) bo juz sam nie wiem czy to co przeczytałem jest prawdą :| za wystkie odpowiedzi z góry dziekuje :)
1. czy chodzi o taki sok z kartonu? chodzi o sok z aronii, a nie o sok z aronii z kartonu. Chociaz ten drugi tez sie nada.
2. Dolewaj tak dlugo as tobie sie bedzie kolor podobal ale nie wiecej niz 0,5L bo inaczej procenty tobie uciekna.
3. chyba chodzi oto by odszumiec sok (jezeli uzyjesz soku z kartona nie sadze bys musial go gotowac), tak do wina dodajemy schlodzony, bo inaczej moze tobie balonik pec.
Miałem sie nie dopisywac, ale w takim razie też się wypowiem:
Ilość jaką użyjesz do mieszania zależy:
1. Od mocy Twojego wina, żeby jak napisał s2x zbytnio go nie rozcieńczyć,
2. Możesz użyc soku aronii, czarnej przeczki lub sok z jagód. Najlepiej własnego wyrobu (bez różnych dodatków konserwujących). Jak nie masz własnych soków to możesz użyć kupny.
Najlepiej zrób małą próbkę w szklance, będziesz wiedział jakie trzeba wziąć proporcje. Odstaw tą sklankę na godzinkę i spróbuj co Ci wyszło smakowo. Najbardziej neutralny z tych soków będzie chyba z jagód, z kolei aronia posiada pewną cierpkośc. Zależy też, jaki smak ma Twoje wino. :polewam: