Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Kwasowość węgierek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Szukam i szukam i jakoś nie mogę znaleźć podręcznikowej kwasowości węgierek. Może ktoś wie??:niewiem:
Stary, a czemu kucharz miałby to wiedzieć? Zadaj raczej to pytanie w dziale winiarskim :)
przecież przeniosłem do win owocowych :tuptup::tuptup::tuptup::ysz::ysz::tuptup:
Spoko. Jeszcze śpię :big:
jest chyba podana w Cieslaku, moze ktos ma pod ręką?
jakoś nie mogę znaleźć
:uff:
już się robi:
węgierki 7g/l
dla porównania renklody 11g/l
rodacy do pracy!!! na przekór koledze oloroso
Dzięki wito:helo:
Dane podałem za Nowickim WĘGIERKA:
ekstrakt minimalny - [g/l] 156
cukry ogółem - [g/l] 85
kwasowość ogólna jako kwas jabłkowy - [g/l] 7
kwasowość lotna jako kwas octowy - [g/l] 0,5
Ja bym raczej uważał ze śliwkami, bo samych węgierek gatunków jest dużo. Dane dotyczą prawdopodobnie tradycyjnej węgierki.
Jak nie masz przyżądów to jakieś dane trzeba jednak przyjąć.:tuptup::tuptup::tuptup:
tym bardziej,że jak nastawiałem wino nie miałem cukromierza, i w zasadzie wszystko zrobiłem na oko.
Wczoraj wywaliłem owoce z baniaka, przecedziłem i został sam płyn. BLG 5 po poprawce(nominalnie 9), i ciągle pracuje. chciałbym jeszcze dosypać cukru, na dodanie kopa, ale nie mogłem nic znaleźć o kwasowości i bałem się że jak doleję ten cukier z wodą to wyjdzie jałowe :lol: , a tak mając te informacje zozrobię cukier z płynem :oczy::oczy:
W dodawaniu syropu cukrowgo do śliwkowego radzę być oszczędnym. W zeszłym roku zrobiłem węgierkowe i choć jest ono jeszcze zupełnie niedojrzałe i nieklarowne :(, to mam wrażenie że jest właśnie troszkę puste. Dodam, że soku było (z pamieci) ok. 66% resztę stanowił syrop cukrowy. Jesli możliwe to staraj się stosować syrop cukrowy nasycony curem, lub rozpuszczaj cukier w moszczu, dla ogranczenia rozwodnienia nastawu.
nie wiem czy jest wogóle potrzeba dodawania wody, przeciez robi sie to by zmniejszyc kwasowość. Jesli celujesz w wino mocne deserowe to taki większy ekstrakt jak znalazł. :)
Nie wiem ile już dodałeś tej wody ale przy śliwkowym nie powinno się przekraczać zawartości 20% w nastawie.
Cieślak nic nie pisze o dodawaniu wody.
Nowicki w przepisach wody nie uwzględnia.
Poszukałem i znalazłem kilka przepisów gdzie dodawana jest woda - w stosunku jaki napisałem wyżej.
Pozdrawiam.
dałem 2 litry na 18kg śliwek