Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: DR i miod???
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam zapytanie bo nie wiem co z tego wyjdzie chce w trojniaku polowe wody zastapic wywarem/naparem z dzikiej rozy. A z reszty zrobic drugi zalew na czysta DR. Ryzykowac czy tez nie o to jest pytanie. Ilosci miodu beda dosc powazne zeby sie nad tym zastanawiac.
Pozdr
W miodach owocowych część wody zastępuje się sokami . Myślę że nie będzie różnicy jak dodasz część wywaru z DR
Moim zdaniem lepiej fermentować na całych owocoach DR, bo i tak do nastawu przejdzie co trzeba. A potem na tym co zostanie można zrobić II nastaw już z samym cukrem.

Proporcje należałoby jakoś odnieść do tego, iż przyjmuje się, że przy winach na 10 litrów nastawu bierze się zazwyczaj 2,5 kilo DR.
Dzieki chyba zrobie jednak osobno i z suszu. Zawsze moge zmieszac juz po fermentacji na malych ilosciach.
Ja tam polecam dodatek wywaru z suszonej DR.
U mnie jak na razie zapowiada sie ciekawie...
Czyli mamy rozłam!!!
Witek został reakcyjnym konserwatystą, brrr
A Wesoły progresywnym liberałem, ojjj
cudownie! zawsze marzyłem o przeróżnych poglądach, a ideałem było by zrobienie 2 różnych , a potem konfrontacja wyniku na jakim zebraniu czy też zlotowej degustacji !
pozdr
Paweł
Wesoły - ile dałeś RR do miodu?
Sprawdzę, teraz nie pamiętam.
Ogólnie był to wywar z suszonej DR (max 800g) dodanej do miodu Bernardyńskiego (40l).
No i zalatwieone DR juz powinna bulkac. A miodek jest w drodze - akacja lub lipa jeszcze nie wiem.
Nie wiem tylko czy dobrze zrobilem ale zobacze jak wyjdzei mianowicie zakupilem 1 kg suszu DR i 3x zalalem wrzatkiem a teraz po 4 razie fermentuje w miazdze pozostalosci do soboty. Mam nadzieje ze sie nie zmarnuje.