Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Rokitnik pospolity
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
nazbierałem dziś sporo owoców rokitnika , wyglądały tak sympatycznie ze nie moglem się im oprzeć i nazbierałem czyba z 10kg. czy ktoś ma jakieś doświdczenie z rokitnikiem , czy da się zrobić z niego jakieś dobry winko . bede wdzieczny za kazdą podpowiedź pozdrawiam m.
Forum >> Wina owocowe >> Wino z rokitnika zwyczajnego.

przed zadaniem kolejnego pytania sprawdź czy nie ma na nie odpowiedzi na forum.
Tylko jak zwykle w temacie na temat nie ma nic na temat ;).

Ja z dwa tyg temu nastawiłem swoje 15l na 5kg owoców na miodowych Biowinu. Po kilkudniowej ferm w miazdze poważne wyciskanie. Po kolejnych kilku dniach zlewanie spod pływającej mieszaniny piany i oleju z owoców. Obecnie chyba padają moje drożdżaki, bo powstał gruby osad na dnie, nie mam pojęcia dlaczego, gdyż przerobiły niewiele cukru a więc i powstało niewiele alkoholu. Wczoraj dodałem wody aby rozcieńczyć nastaw do 15l i powoli zaczęło bulkać. Może winko zbyt ekstraktywne przymuliło drożdżaki.
Jak na razie smak jest nieziemski ;). Mogę zaproponować tylko większe rozcieńczanie nastawu jeśli będą problemy z ruszeniem fermentacji.
tylko ile dać cukru, owoce są bardzo kwaśne, trudno wyczuć :-(
Owoce są kwaśne bo nie mają ani odrobiny cukru w sobie. Oblicz jakie chcesz wino, albo rób na mocne, czyli pomyślisz później ;).
Owoce zawierają niewiele, bo tylko 3,6% cukru. :jezor:
Przeciwieństwem słodkiego jest gorzkie a kwaśnego -mdłe.