Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Wino HERBACIANE - NARKOTYK ??
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam słyszałęm od znajomych że z wina herbacianego niekiedy może wyjśc narkotyk czy to prawda??

Teina, alkaloid występujący w liściach herbaty i ziarnach kawy, otrzymywany również syntetycznie. W med. używany jako środek pobudzający ośrodkowy układ nerwowy.

Może coś prawdy w tym jest a my bardzo dużą ilość tej herbaty zaparzyli :(

:uczen::uczen::uczen::uczen::rtfm::rtfm::rtfm:
proponuje poczytać "Mury Hebronu" Andrzeja Stasiuka. :cool:
Albo posłuchać płyty Groundation - Herbron Gates :)
Albo posiedziec pare latek w kozie. tam czesto sie narkotyzuja mocna herbata tzw. PARZACHA.
no to ładnie, będziemy pić :brawo:
proponuje zrobic wino z maku

skoro mozna z mleka, maki, zboza, herbaty ...
to czemu nie z maku?

robimy?

hmm...
i tak od razu przychodzi mi do glowy:
1) mozna z ziarenek
2) moznaby z zielonych makowek
3) wysuszyc slome makowa, zalac wrzatkiem - aby wyciagnac aromat, smak i kolor - dalej wiadomo, dorzdze i ferm.
4) ....

==========
Aisha!
I'm a Murder
==========
Ostatnio media doniosly o wynikach badan naukowcow, ktorzy potwierdzili wystepowanie w lisciach herbaty niezwykle groznego analogu kofeiny. Wszczeto juz postepowanie majace na celu zlikwidowanie groznej szajki przemytnikow herbaty...

Pigwa - to inaczej nazywa sie 'czaj'

P.S. Skoro juz mowimy o narkotycznych winach, to moze upedzimy troche wina z konopi? :big:
Albo wino ze spirytusu :glupek:
Proponuję od razu przefermentować wilcze jagody, mak, bielunia i posolić lidokainą. :szampan:
Cos mi sie przypomina, ze Witek , czy Maciej wspominali cos o specjale o nazwie kurara.
No to może jeszcze zrobić wino z grzybków halucynków:diabelek:
a może wino piołunowe? :rotfl:
Z maku by winko zrobił , ale jak twierdzą WSPANIALI!@!:) ludzie uprawianie maku jest zabronione, z bielunia tez by było fajne winko- niezła bania by była hehe
Ja teraz też bedę robil herbaciane. Moze sie nie uzależnie :P:P:P
ja wogole nie lubie herbaty
Liście herbaty poddawane są procesowi fermentacji.I to co pijemy jest poniekąd winkiem,oczywiście bez procentów,no chyba że pijemy" herbatkę po góralsku":drink:
Cytat:Wysłane przez Pabloss
Liście herbaty poddawane są procesowi fermentacji.I to co pijemy jest poniekąd winkiem,oczywiście bez procentów,no chyba że pijemy" herbatkę po góralsku":drink:

Dlaczego napisałeś "OCZYWIŚCIE BEZ PROCENTÓW" jak był proces fermentacji to jakiś alkochol musi już to zawierac/
Sobek a ja na Twoim miejscu bym spróbował zrobić winko z herbaty , może nie lubisz herbaty a winko Ci posmakuje :) POZDRO.
To proste...procenty wyparowały ,a liście zostały wysuszone.Procentów tam nie ma na 100%:polewam:
Cytat: jak był proces fermentacji to jakiś alkochol musi już to zawierac/
ALKOCHOL to może i zawiera, ja tam nie wiem co to jest nawet..... ale alkoholu już napewno nie :)
Z konopii sie nie da bo THC rozpuszcza sie w tluszczach. Ale z maku a i owszem tylko ze z zielonych czesci zrobic napar ewentualnie naciac glowki i zebrac sok. Tyle ze wlasciwosci narkotycznych to miec nie bedzie bo napar z makow szybko sie psuje (kompot mial przydatnosc sporzycia 3 dni). Acha no i konsekwecje odkrycia takiego nastwu przez smerfy (chyba 10 lat) sa wieksze niz gdyby gotowac winko (grzywna/rok w zawieszeniu) wiec gra nie warta swieczki.
P.S. Ciekawe kiedy jakis moderator to usunie?
Farmer ALKOHOL powinno zawierać bo ja mam nastawione herbaciane i wszystko dobrze fermentuje. A ja nie wypominam komuś pomyłek jak Ty tą lit CH :) POZDRO.

A że mak jest nielegalny w polsce to wiem ale nie wiedziałęm ze jak Pały to jakoś wylukają to aż do 10 lat grozi .
Chyba zaczynamy nieco odbiegac od tematu. Teina to uzywka calkowicie legalna, a tu zbaczamy na sliskie tematy. Do rzeczy panowie.
Pigwa teina legalna jest bo przecież liście herbaty ją posiadają ale ma w sobie właściwości narkotyzujące. Jak ktoś wyżej napisał mocne herbaty robią sobie w więzieniach i po tym mają tzw. BANIE. ciekawe to jest :) nie próbowałem i chyba nie będe próboiwal. POZDRAWIAM.,
dla tych którzy byliby zainteresowani urzeczywistnieniem niektórych zasugerowanych tu pomysłów: bieluń nie powoduje tylko trudnosci z widzeniem w dniu kolejnym oraz kapcia w ustach; czasem kończy sie depresją oddechową przez co w Polsce co roku w wakacje notuje sie kilka zupełnie niepotrzebnych zgonów.

juz lepiej pojechac do Amsterdamu i kupic sobie 100%pewnego... ...Hainekena.
Cytat:Wysłane przez moonjava
czasem kończy sie depresją oddechową przez co w Polsce co roku w wakacje notuje sie kilka zupełnie niepotrzebnych zgonów.

juz lepiej pojechac do Amsterdamu i kupic sobie 100%pewnego... ...Hainekena.

DOKŁADNIE tu się z tym zgadzam nie w 99% ale w 100% żadne bielunie, żadne grzyby halucynki tylko towar z AMSTERDAMU oczywiście 100%...... HAINEKEN :)
POZDRO.
Stron: 1 2 3 4