Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: DR - naczynie do fermentacji
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie!
Wraz ze zbiorami Dzikiej Róży zrodził mi się nielada problem... otóż uzbierałem około 5 kilogramów owoców rzecz jasna z przeznaczeniem na wino. Nie mam fermenatora, ani żadnego wolnego dymiona.. Wszędzie coś pracuje... posiadam 10l dymion z szeroką szyjką oraz 20 litrowy z wąską szyjką. Teraz pytanie:
Czy na 15 litrów nastawu mogę różę przefermentować w tym 10litrowym z połową wody, a resztę dodać do tej 20 po zlaniu? Czy zrobić to np w jakiejś większej misce? Czy po prostu zrobić nastaw w 20, a później martwić się o wyciąganie owoców?
A i jeszcze druga sprawa - planuję zrobić drugi nastaw na tych owocach i myślę że objętościowo taki żeby się w 10 zmieścił.
Dzięki z góry i pozdrawiam.
Maciek
Najlepiej zakupić fermentator i nie kombinować za dużo.
Od biedy przefermentujesz wstepnie w wiaderku(z towrzywa atestowanego), które z góry okryjesz gazą/pieluchą aby zabezpieczyć przed muszkami.
Ewentualnie w tej 20 (trochę się pomęczysz z wyciąganiem DR, ale to tylko 5 kg)

Drugi nastaw DR jak najbardziej można zrobić, a czasem i III.
Pozdrawiam
czyli wstępna fermentacja z mniejszą ilością wody nie jest wskazana ?
W przypadku DR trudno mówić o wstępnej fermentacji, ja owoce trzymam dość długo. Weź duże wiaderko i po sprawie. A najlepiej kup fermentator.
Cytat:Wysłane przez Megana
A najlepiej kup fermentator.
, popieram, mam dwa, używam jestem zadowolony ...bardzo
Cytat:Wysłane przez marG
Najlepiej zakupić fermentator i nie kombinować za dużo.

Też tak uważam. Robiłem kiedyś w balonach. Od 3 lat robię w plastikowych fermentatorach i jest to pojemnik wygodny, dość tani, trwały i łatwy w umyciu. Jak masz jeszcze z kranikiem to i wygodnie się zlewa. Zakup na lata.