Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Dodawanie różności podczas klarowania
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam czy są jaieś zasady i czy mozna cos takiego robic jak dodawanie rozności podczas klarowania np chciałbym dodac sok wycisniety zcytryny itp co to da i czy mozna ? z gfóry dziekuje :)
Jedyne co przychodzi mi na mysl to chipsy debowe, ktore mozna dodawac w roznych etapach produkcji wina.
ja dodawałem i sok z cytryny jak i kwasek cytrynowy -jest silniejszy-w celu sklarowania wina i to w zależnośći do jakiego wina potrzebujesz proporcja jest inna
Konrad, najsamprzód napisz: po co, w jakim celu, dlaczego, co chcesz osiągnąć? :chytry:
Prawda jest taka że mozesz dodać wszystkie i zawsze, pytanie tylko tak jak pisze moonjava PO CO?
Określ po co chcesz dodać, czy masz wino za mało kwaśne, czy chcesz dodać dla ytrwalenia, czy przyspieszenia klarowania, czy po coś innego.
A co do samego faktu dodawania to możesz dodawać prawie na każdym etapie, musisz jednak uważać by to nie wpływało szkodliwie na jakośc wina ( np do wyklarowanego winka dodasz wyciśnięty czyli w domyśle mętny sok z owocu ). Tak więc wszelkie korekty są możliwe, ale należy to czynić bardzo delikatnie, bo wino ma to do siebie że dziś smakuje tak jakby było za kwaśne, a za 3 miesiące smakuje idealnie, podobnie jest z odczuciem cukru i słodkości
mhm myślałem ze sa jakies sprawdzone sposoby dzieki którym wino staje się naprawde niesamowite wrecz nie do o pi sa nia :)...:)
-cierpliwość
-sumienność
-jakość kosztem ilości
-odrobina szczęscia :D