Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: przyprawy do jablkowego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam
mam 20l jablkowego ;] juz sobie bulka z przygodami;) od zniemala 3/4 miesiecy czy w tym czasie moge do dac do niego jakies przyprawy wzbogacajace smak ?:)
nie to ze jest niedobre czy malo slodkie wrecz przeciwnie:)
no ale jakie przyprawy polecacie do jablkowego
tak myslalem ze moze gozdziki? jesli tak to ile?:)
no i czy wlasciwie warto cos w nastawie gmerac :>

pozdrawiam
mir
Czesc!
W związku z Twoim jabłkowym winkiem mam do Ciebie jedno pytanko.Czy mógłbys mi podać przepis na to winko,które robiles i mniej wiecej sposób jego wykonania.
Jestem na etapie szukania dobrego przepisu na wino z jabłek ale cos ciezko mi to idzie.
Acha bylbym zapomniel.Napisz prosze jakiej odmiany jagłek uzyles do sporzadzenia tego wina.
A tak swoja droga to tez myslalem jakby tu mozna bylo jablkowe przyprawic w wpadl mi do glowy synamon i rodzynki.Brzmi troche swiatecznie i nie wiem co z tego moze wyjsc.
Jesli ktos probowal takich eksperymentów to prosze tez zeby podzielil sie doswiadczeniami.
jak nic cynamon i gozdziki.
bylo juz na forum warto poszukac.
To zależy czy Ci odpowiada wino "gmerane"-jeżeli lubisz np. grzane wino to mozesz dodać.
gożdzki?-proponuje 1-2 sztuki na kazde 5l
wanilia?-0.5g na 5l
cynamon?-0.5g na 5l
imbir?-0.5g na 5l
Nic więcej do głowy mi nie przychodzi co by sie z jabłuszkiem komponowało.
pozdrawiam
Kwiateńku! O jabłkowym to chyba znajdziesz na forum wszystko.
pozdrawiam
hmm no nic zostawie jak jest
a to bylo tak .. bo tu kwiatek pytal o przepis
wiec jablka to przerobilem przy wspolpracy sokowirowki na sok :)
oj niepamietam ile tego bylo ale duzo cos z 10l soku w 2 partiach
jaki to rodzaj czy tez odmiana jabluszek to jo ni wiem lezaly w sadzie to se wziolech:)

ale tyle moge o nich powidziec ze slodkie i czerwone
tak wiec po parnastu dniach dodalem glowna ilosc cukru po tygodniu czy tez 2 reszte soku
(bo z pierwzej parti wyszlo za malo)
reszte balonu uzulpelnilem woda z cukrem jakos to bylo z 3 litr i chyba 2 kilo razem blg 10 :)
(jak zawsze)
w miedzy czasie w balonie przez jakis czas znajdowalo sie

a) kilkanascie gozfzikow
b) trocherodzynek
c) listki zasuszkonej miety
nie dlozej niz 2 tyg
+ szczypta imbiru

po drugim przelaniu zostaly usuniete a nastaw zwolnil co zmusilo mnie do restartu na dr aktywnych
wato wspomniec iz calosc na tokayu :) jednak startowa md to suche dr zakupione na aukcji allegro a restartowe to juz jakies w buteletce w sklepiku na rogu ;) ale tez tokay:)

tak wiec od zgola kilku tygodni nastawik nieruszany ochoczo sobie bulka i tak w zamiezeniu pozostanie nie ruszany nie przelewany az calkowiecie utanie :)
Dzieki SZUKAJEK.
Mam jeszcze pytanie co do tych win jabłkowych gdzie to mozna znalezc dokladnie na forum-nie moge znalezc niczego konkretnego.
A tak w ogole to bylbym bardzo wdzieczny gdyby ktos podeslal mi jakis sprawdzony przepis na wino z jablek.
Z gory dzieki za wszystko

Oleńka i Maciuś

Z goździkami bardzo ostrożnie. Max mała paczka na gąsiorek 25-30 litrów . Chyba że ktoś uwielbia silne, ekstermalne aromaty
Popelnilm blad i przestrzegam winnych poczatkujacych w tym sympatycznym dziale forum.

Jabolkiem zalałem właśnie goździki, w innym gąsiorku cynamon i jeszcze na próbę jałowiec. Po pewnym czasie było bardzo dobre, ale mnie najbardziej smakowało jałowcowe. Tylke wtedy nalezało koniecznie znać winko znad przyprw. A ja jak ciapciak zostawiłem. No i mam teraz tak przegryzione przyprawy, że smak sie mocno zepsuł, ekstrakt przypraw psuje efekt i jestem niezadowolony.
Przestroga - zlewać winko jak będzie smaczne i nie zostawiać zbyt długo z goździkami i innymi aromatycznymi przyprawami.
Nic sie nie stalo, zostaw winko na pol roku w buteleczkach i wtedy sprawdz, jezeli smak i aromat nie zlagodnieje bedziesz mial winko do kupazu. Ja tak mialem z grzancem na 50 litrow wrzucilem cala paczke gozdzikow, na poczatku smak byl straszny ale z czasem sie znormalizowal i teraz spelnia normy UE :P
a) Najlepiej robić próby na małych partiach, po co przyprawiać wino jak już jest dobre ;)

b) Wino grzane z reguły jest czerwone .