Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Jesienne wino [wieloowocowe]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
nazbierałem ostatnimi czasy 1,40kg mieszanki DR, berberysu, głogu, tarniny, oraz 40 dag aronii. Planuję w najbliższym czasie nastawić 6L winka z takiej jesiennej mieszanki, z dodatkiem miodu wielokwiatowego. Na razie owocki mrożą się w zamrażarce i czekają na chwilę wolnego. Zastanawiam się, czy nie dodać do niego jeszcze pigwy po nalewce (1,5kg), choć chyba to już za duża ekstrawagancja, ale kto wie;) Będę na bieżąco relacjonował postępy w pracach i oczywiście pochwalę się wynikiem. Jeśli ktoś z Was robił podobne wino podzielcie się, proszę, wrażeniami.
Pozdrawiam,
Marek
A pigwa po nalewce nie jest za mocno nasączona alkoholem, żeby dodać ją do nastawu?
No właśnie też się nad tym zastanawiałem. Megana kiedyś pisała o użyciu owoców po nalewce do ryżowca. Może zasypię te pozostałości cukrem i taki alkoholowy syropek dodam do nastawu? Myślę, że takie rozwiązanie będzie dobre.
Marek
Po prostu owoce z nalewek dodaję po - powiedzmy - tygodniu fermentacji, razem z kolejną porcją cukru, kiedy w nastawie jest już te kilka %. Jakoś działa...
Mój ryżowiec z owocami nalewkowymi już się elegancko klaruje.
W tym roku oprócz wina nalewkowego zbiorczego zamierzam popełnić wino ryżowo-malinowe. Nie dam na zmarnowanie 5 kg malin, co to to nie!
emto, Twoje wino to będzie kolejna odmiana robkizowego porto :chytry:
Ja ostatnio próbowałem owoców z nalewki pigwowcowej. Smakowały jak wióry. Całe dobro oddały wiadomemu płynowi. Emto, zanim dodasz takie owoce lepiej przeprowadź test organoleptyczny.