Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Jak dosładzać wina owocowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
No wlasnie jak i czym? Rozumiem ze po zadaniu piro kiedy juz jest klarowne. A czym? Wiem ze mozna miodem. Mozna jeszcze czyms? Dlaczego cukier buraczany sie nie nadaje?
sorki za tyle pytan, ale ksiazka Cieslaka trafi do mnie dopiero na jakies imieninki
Cukier buraczay be? A kto tak powiedzial? Nadaje sie. Ulewasz nieco winka i w nim na cieplo rozpuszczasz cukier. Wczesniej poprobuj "zlapac" proporcje na malej ilosci wina. Tak circa about jedynie.

Lepiej na poczatek daj mniej cukru, a po kilku dniach mozesz przeciez poprawic.

Miod? Oczywiscie! Ale pamietaj, ze miod miodowi nierowny i chyba raczej nalezy kombinowac z miodami akacjowymi i lipowymi bo sa mniej - ze tak powiem - charakterystyczne. Miod rozpuszczasz rozwiez w cieplym winku. Raczej mocniej zagrzac, bo w miodzie moga byc bialka, ktore potem zrobia problemy z metnoscia. Mialem to osobiscie.

Bardzo dobrym sposobem doslodzenia (na przyklad rozy) jest maceracja rodzynek w winie. Na kilka tygodni (wino musi byc trzymane w cieple!!!) wsypujesz do wina wyparzone porzadnie wrzatkiem rodzynki. Potem wystarczy zlac i kilkakrotnie jakby wyklarowac, bo rodzynki co nieco po sobie zostawia, ale to latwio opada.

Z mojej praktyki wynika, ze im ciemniejsze, mniejsze i paskudniej wygladajace rodzynki - tym ... lepsze. Moze sie malo znam, ale unikaj tych wielkich, slicznych i ... tanich z supermarketow.