Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Jak dokonać pomiaru blg w przypadku dodawania miodu w ratach?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Pytanie jak w temacie. Robiąc np dwójniak dodając cukier na raty jak zmierzyć poprawnie blg? Pierwotnie była brzeczka trójniaka reszta miodu i części wody w 2 ratach w odstępach tygodniowych.

pzdr
ha, to sie nazywa odswiezenie watku:)

mysle o proporcjach, np planowana ilosc miodu i wody: np 7 l miodu do 14 litrow wody ( czyli trojniaczek) i zmierzenie powiedzmy 1 litra miodu do 2 litrow wody w trakcie pierwszej raty

tez sklaniam sie do miodu w ratach chociaz bede robil na bayanusach, poniewaz to bedzie pierwszy miodek wiec bedzie bezpieczniej
Jak na Bajanusach i trójniaczka, to nie musisz się bawić w raty. Te żarłoki przerobią Ci cały cukier w miesiąc. Moje doświadczenie z trójniakami jest mizerne, ponieważ zrobiłem trójniaka tylko raz. Z regóły robię dwójniaki i półtoraki.
Trójniaczek który popełniłem( nastaw 24 październik tego roku) przy począdkowym BLG 33, po miesiącu miał 2BLG. Robiłem na bajanusach.
a konkretnie na ktorych, ja planuje eurowinu g-995.
a jak to wyglada przy dwojniakach i poltorakach? tez nie macie problemu z ukonczeniem fermentacji w jednej partii?
Półtoraków nie robię, a dwójniaki startuję od razu (54 Bllg). Robię i na Zamojskich i na G-995, w obu przypadkach należy hartować drożdże.

http://wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=8430
Tylko dwa razy restartowałem. Zawsze (odpukać w nie malowane) ładnie pracują.
Ja planuję robić w ratach ze względu na 20l baniak, w którym chcę zrobić trójniak na 6.5 litrach miodu. Czyli 6 litrów miodu i 12l wody na początek by dać 2 litry miejsca na burzliwą fermentację, gdy będzie przygasać wleję resztę.