Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: pytania odnośnie zlewania
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Poczytałem troche o zlewaniu miodów z nad osadu i nasuneły mi sie pytania.
Nastawiłem trójniaka z ziołami, w pierwszej racie urzyłem taniego wielokwiatowego, w drugiej pół na pół z dobrym lipowym, w trzeciej racie dodałem brzeczke na lipowym.
I o dziwo po dodaniu trzeciej raty miód ruszył całkiem mocno.
Wyczytałem gdzieś, że niektórzy uzyskuja 20-22% nawet.
I właśnie, wszyscy zalecają aby obciągać gdy baling spadnie poniżej zera, czyli wtedy kiedy drożdże nie mają co jeść.
Ale przecież chyba nie o to chodzi, skoro mamy różne proporcje woda-miód, np. przy trójniaku część cukru(miodu) powinna zostać jako słodycz i nie powinno (?) sie czekać aż będzie -1Blg, bo wtedy bedziemy mieli wytrawne 20%.
Czy dobrze rozumuje?
Czy nie powinno sie zlać wtedy gdy z obliczeń (lub z pomiaru) wychodzi np. żądane 14-16% i kombinować tak aby zatrzymać fermentację?

Pozdr.
a jak ty chcesz osiagnac 22%??:)
ja nie chce, ale kilku forumowiczów na Zamoyskich ponoć miało powyżej 20%, teoretycznie jest to możliwe,
ale nawet jeśli jest to rzadkością to mi nie o to chodzi,
chodzi mi o to czy przerywać fermentację czy czekać do -1-2Blg bo wtedy cały lub prawie cały cukier zostanie zjedzony i może sie okazać że będzie 17-18% i będzie trzeba dosładzać
nikt mi nie odpowie?
Ja bym się nie martwił, że miód może nadmiernie odermentować. Samym zlaniem z nad osadu fermentacji nie przerwiesz a jedynie ją spowolnisz. Musiałbyś dodatkowo siarkować i to chyba sporo (patrz wątek n.t. siarkowania miodów). Niech drożdże zrobią swoje, a Ty zawsze przecież możesz dosłodzić, najwyżej zamiast trójniaka będziesz mieć dwójniaka :)
dzięki Tomal,
właśnie przeczytałem wątek o siarkowaniu miodów,

jeszcze poczekam do fermentacji cichej, obciągne a później gdy będzie za mocne i niezbyt słodkie to dosłodze
pozdro
a czy do fermentacji miodow pitnych uzywa sie zwyklych drozdzy winiarskich czy potrzebne sa specjalne drozdze miodowe ktore znosza wysokie Blg??
skybert: moj patent na robienie miodow danego typu bez siarkowania opisalem juz tu: http://www.wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=4508
Semele: teoretycznie mozesz zrobic na zwyklym Tokayu, ale miej na uwadze, ze miodek moze nie poradzic sobie ze zbyt duzym stezeniem cukru... Osobiscie doradzam dodawanie miodu na raty (szczegolnie w przypadku zwyklych drozdzy), ale tutaj pojawia sie maly problem z dokladnymi obliczeniami (dla chcacego nic trudnego ;) )
Bardzo dobrze do miodow sprawdzaja sie drozdze aktywne typu Anka