Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Gorzki smak wina
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Proszę o pomoc , w winie z winogron z tego roku które zlewałem trzeci raz wyczuwalny jest wyrażnie gorzki smak a jeszce 4 tygodnie temu było ok.
Czy można to poprawić , czekam na odpowiedź :(
to młode wino i jego smak bedzie sie zmieniał (na lepsze) w miare upływu czasu.
Nie panikuj i uzbrój się w cierpliwość.
Zmierz ile masz w tym winie cukru, jeśli jest wytrawne, to w połaczeniu z duża ilościa alkoholu może wydawać się gorzkie.
pozdro
Gorzki smak może też powodować zbyt duza ilosc wody dodana przy nastawianiu wina. Poczekaj jeszcze troche czasu, aż wino sie ułoży i dopiero wowczas bedzie mozna cos powiedziec na temat smaku.
WIESIEK,
Witamy serdecznie na forum.
Nie martw się, Tu uzyskasz szybkie i perfekcyjne odpowiedzi na swoje wątpliwości.
Również witam!

Ja dodam trzecią ewentualność, która i mnie się przytrafiła, a mianowicie wino zgorzkniało po zetknięciu się z powietrzem (utleniło się). Ale wtedy dochodzą jeszcze kłopoty z barwą wina, a o tym nie wspominasz więc tym razem to nie to.

Wszystkie nasze odpowiedzi łączy jedno - na razie nie ma co panikować i należy się uzbroić w cierpliwość. Chyba, że ten smak rzeczywiscie jest okrutny i wino przez gardło nie przechodzi. Wtedy podaj dokładnie co robiłeś z tym winem i współnie się zastanowimy nad rozwiązaniami.
Dziękuję za podpowiedzii
Czekam cierpliwie i sprawdzę w przyszłym roku .
W najgorszym wypadku , przefiltruję go przez przewód pokarmowy
:polewam:
Albo przez podgrzanie i schłodzenie par:big:.
Wiesiek, jezeli uzyles sokowirowki do wycisniecia soku z winogron to niestety smak zawsze bedzie gorzki (albo prawie zawsze). 4tyg. temu moglo byc jeszcze troche cukru w nastawie co starannie ukrywalo goryczke.

PS. Czas leczy nawet najgorsze wina :P
Moje winogronowe tez bylo nieco gorzkie, ale widze, ze z czasem mu to przechodzi. Bylo robione z tej najbardziej popularnej na dzialkach i balkonach, malej i ciemnej odmiany winogron. Duzy dodatek wody, bo kwasne sa psiejuchy niemozebnie.
racja moje winko z winogron również było gorzkie ale z czasem smak zrobił się łagodniejszy i teraz jest znakomite... do tego dolałem troszke wody i cukier.... no i się kończy :placze: