Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: śliwkowe - zimowy atak
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
mam ochote na zrobienie winka śliwkowego. zwolnil mi sie balonik 15 wiec mysle ze milo by bylo czyms go zapełnić. myśle nad zrobieniem śliwkowego półsłodnieko o mocy ok. 15%. z racji tego ze jest zima nie wiem czy dostane dobre sliwki.
1. co sądzicie?? warto zabierać sie za robienie śliwkowego w zime ??
2. jakich drożdży użyć ??
3. w jakiej cenie można teraz dostać śliwki ??
4. jakich najlepiej uzyć do zrobienia półsłodkiego 15% ??
wino zawsze warto robić, procent zależy od Twojego gustu, drożdże winne, idź do sklepu, każdych (widziałeś kiedyś STRONĘ GŁÓWNĄ??)

ps. pytam z ciekawości, bo tam są wszystkie odpowiedzi, oprócz ceny śliwek (chyba z wiadomych przyczyn, to nie giełda owocowa :) )
tak widizialem strone glowna !! o sliwki pytam bo nie wiem ktore najlepiej nadaja sie do robienia polslodkiego. renklody?? wegierki?? a moze mirabelki?? tak fotum to nie gielda owocowa ale jak ktos robi wino to wie co i z czym sie je. wiec spokojnie ktos obeznany w temacie moze udzielic odpowiedzi. a czemu p[ytam czy warto. a no dlatego ze ciekawi mnie jaka bedzie jakosc owocow. w koncu nie chce zrobic jabola tylko winko. a co do drozdzy to moze wyrazilem sie niedokladnie. jakiej rasy drozdzy najlepiej uzyuc??
węgierki, renklody, mirabelki - włącz opcję random, a następnym razem zrób z innych - ale nie wiem jaki jest nawet wybór w sklepach, z owoców robię tylko w sezonie :)
Winko śliwkowe jest smaczne i zdrowe:)
Sam nastawiłem takie we wrześniu(ok 13% pół słodkie)
Jedynym problemem jest to że winko długo klaruje, moje jest jeszcze mętne...Ale wsmaku jest już niczego sobie.
Radziłbym Ci jednak poczekać na sezon na śliwki, bo teraz o ten owoc raczej jest ciężżko.
poczekam poczekam. teraz w planach mam jablkowe.
Ja do śliwkowego ( śliwki węgierki ) stosuje drożdze Burgund. A wino ze śliwek klaruje się około 1 roku