Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Jak dlugo przechowywac wino z DR
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam serdecznie

Jestem nowym forumowiczem i w pierwszych slowach chcialbym wam wszystkim podziekowac bo skorzystalem z waszych informacji i wychodzi mi wysmienite winko z dr.

A co do pytania to chcialbym wiedziec jak dlugo mozna przechowywac wino z dr w butelkach

P.S Nie mam polskich znakow w klawiaturze dlatego jest to tak napisane
Im dluzej tym lepiej . Jak dlugo wytrzymasz.
Cytat:Wysłane przez luk604
... wychodzi mi wysmienite winko z dr.
Jeżeli ono dopiero Ci wychodzi, to zakładam że jest to nastaw z ostatniej jesieni, w zwiazku z tym przez najbliższy rok nie zaprzątaj sobie głowy butelkowaniem.
Pozdrawiam Jacek
Winko jest z grudnia no ale chcialem wiedziec na zapas i dzieki za szybka odpowiedz
Do butelek najszybciej za rok.
Czas przechowywania jest uwarunkowany mocą % i zawartością cukru. Im mocniejsze i słodsze tym dłużej możesz a nawet powinieneś trzymać.
Najstarsza DR jaką znalazłem (ostatnio) u rodziców w piwnicy pochodzi z '83 i była w butelce po wodzie mineralnej Grodziska. Wino było wytrawne, koloru ciemnego kasztana, klarowne (0 jakiegokolwiek osadu - aż byłem zszokowany) o mocy 15%. W smaku bardzo dobre. Wiec luk64 nie masz się o co obawiać.
Ja ostatnio znalazłem w dziadkowej piwniczce zapomniane 3 buteleczki dr z '80 :]

powiem tylko tyle: WYŚMIENITE !!!:D osadu troche było na dnie takiego "fioletowego", ale przesączyłem i jest cud, miód, palce lizac:D