Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Trojniak i procenty
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zastanawiam sie jaka zawartosc alkoholu jest wlasciwa dla trojniaka. Bo przeciez mozna uzyc roznych drozdzy, tudziez moga one rozna ilosc cukru przefermentowac. Uzylem bayanusow i obawiam sie o smak 17% miodku o malej zawartosci cukru. Oczywiscie mozna zawsze doslodzic ale wolalbym miec jakies punkty odniesienia. Jakie sa wasze typy odnosnie stosunku ilosc % a blg miodu. Na razie mam 14% przy 7blg i pracuje dalej.
Jak dla mnie to wystarczy 15% dla trójniaka. Przy dosłodzeniu nie trzymam się przepisów tylko robię na smak, dosładzając do 6-8 blg.

Można też zrobić wytrawnego trójniaka 17 - 18%, ale jak wtedy zaczniemy dosładzać to nam wyjdzie półdwójniak albo coś więcej.
Jak mierzycie zawartość alkocholu w miodzie?
Też mam nastawionego trójniaka pracującego już 5 tydzień(7blg) i dalej żwawo bulgoce.Jest już półwytrawny i obawiam się, że jak tak dalej będzie bulgotał to będzie za mało słodki i za mocny.
W domowych warunkach alkoholu w miodach czy winach nie mierzymy tylko obliczamy - znając początkowy i końcowy blg nastawu.
beekeeper, zależy jaki był początkowy blg. Bo jeśli na oko doszło do 15 % to twój 7 blg jest pozorny i wynosi około 10 lub 11(poprawka na rzecz alkoholu), poprawki na niecukry nie robimy bo chyba miód niecukrów posiada śladowe ilości.
pzdr
fea