Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Aloes - czy to dobry surowiec na wino?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Pytam z ciekawości, czy ktoś z was eksperymentował z aloesem?
Kusi mnie, aby spróbować, ale nie wiem czy aloes w ogóle się do tego nadaje.
O winie z samego aloesu nie słyszałem. Aloes działa na cały organizm i ma właściwości immunostymulujące oraz ogólnie wzmacniające. W związku z tym robi się lecznicze wino aloesowe.
Przepis
Obrywamy kilka większych liści z roślin co najmniej trzyletnich, myjemy je, osuszamy i przechowujemy w lodówce 7-10 dni (podobnie, jak to robił Fiłatow, który przez kilkanaście dni przechowywał liście aloesu w ciemności w temperaturze minus 3 stopnie Celsjusza, a następnie miażdżył je i uzyskiwał sok). Po tym czasie odmierzamy 50 dag liści, usuwamy z nich brzeżne kolce, kroimy liście na kilkucentymetrowe kawałki, mielimy w maszynce lub miksujemy, dodajemy do miazgi 1/2 l czerwonego wytrawnego wina gronowego, mieszamy, dolewamy 50 dag miodu i po starannym wymieszaniu pozostawiamy w zamkniętym naczyniu i w ciemnym miejscu na 3-5 dni. Otrzymane wino cedzimy przez gęste sitko, rozlewamy do butelek i przechowujemy w lodówce.
Dawkowanie: W pierwszym tygodniu pijemy 3 razy dziennie po 1 łyżeczce do herbaty, w następnych 3-4 tygodniach - 3 razy dziennie po łyżce stołowej, w dalszych 3-4 tygodniach - 3 razy dziennie po łyżeczce do herbaty, zawsze na godzinę przed jedzeniem. Wino aloesowe pijemy przez 2-3 miesiące, po czym przerywamy kurację, by do niej powrócić po 1-2 tygodniach.
Z tego co się orientuję to aloes można wykorzystać w 3 formach: świeże liście, sok (koncentrat) oraz sok z miąższem.
Mnie bardziej chodzi o normalne wino niż lecznicze.
Jest wiele gatunków aloesa ja uprawiam na nalewkę Aloe vera var. chinensis :cool:
Ciekawi mnie nastawienie soku, może być z miąższem ale zwykłego nie skoncentrowanego.