Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Przesłodzone śliwkowe...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wczoraj otrzymałem 2 gąsiorki z winem śliwkowym brata, który wyjechał do anglii. Jest mocno przesłodzone... ma 25blg. Dałem Bayanusy G995 i zaczęły jeszcze pracować, nie wiem tylko ile zeżrą jeszcze cukru, początkowego blg niestety nie znam. Nastawione były rok temu, w smaku przypominają syrop z alkoholem. Jakieś pomysły z czym pomieszać, żeby się ładnie sklarowało i miało jakiś ciekawy smak? Skład obecny to podobno śliwki węgierki i mirabelki w proporcjach mi bliżej nieznanych.

Maciek OiM

Miód pitny wytrawny - jakiś czwórniak.
To by się akurat świetnie składało, bo mam świeżo zlanego czwórniaka, który nie ma już ani grama cukru... Dzięki za radę :-)
Chyba jednak nie muszę mieszać z miodem. Zlałem razem z innym słabym i słodkim winkiem porzeczkowo-wiśniowym, które też pracowało bardzo powolnie i zaczekałem cierpliwie. Dziś bayanusy wzięły się bardzo poważnie do roboty i bulka mi z prędkością 70/minutę, a blg spadło do 15. Chyba będzie lepiej niż myślałem :-)
Dzięki i pozdrawiam!