Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: UKORZENIANIE
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam i zapraszam o oglądania fotorelacji.
Galeria znajduje się TU
W kategorii ukorzenianie winorośli.

Konstruktywna krytyka mile widziana;)

P.S.
Zdjęcia są w odwrotnej kolejności, mam nadzieję, że to nikomu nie będzie przeszkadzać.
bardzo fajna galeria przy drugim zdjęciu jest ortograf :] nono, regUła :]
a tak to super fajne :] skąd sadzonki masz??
Błąd poprawiłem.
Część sztobrów miałem swoich, ale większą część kupiłem przez internet.
Naprawdę fajna relacja z dokładnym opisem. Bardzo mi się podoba

Piorun
pełna profeska i tyle. ja swoje sztobry tez niedawno ukoozenilem z 12 juz 6 puszcza pąki. szkdoa ze dopiero teraz zoabczylem ta relacje ale skoro wszystko idzie dobrze to na powno uda mi sie wychodowac fajne sadzonki
Cytat:z 12 juz 6 puszcza pąki

Ale pamietaj, ze to jest ukorzenianie, a nie upąkowianie, wiec czekasz na to, co Ci tam w srodku wybije...
Pzdr
Z ukorzenianiem lepiej jest się jeszcze wstrzymać jakiś miesiąc. Mamy dopiero koniec lutego i na wiosnę sie jeszcze nie zapowiada. Ukorzenianie trwa 1-1,5 miesiąca, po czym najlepiej sadzonkę wysadzić jest w ziemię na winnicy lub do szkółki. Warunki do takiego wysadzeina będą dopiero gdzieś w połowie maja. więc mamy jeszcze 2,5 miesiąca.
No ale jak ktoś niecierpliwy bardzo to co zrbić :lol: sam to rozumiem, ale jeszcze jakoś zaczekam do kwietnia :spoko:
witam
mam pytanie odnośnie podlewania sadzonek ukorzenianych jak często to robić ?
pozdro
A ja chcę się spytać czy korzonki wychodzą z węzłów czy międzywęźli ?
Cytat:Wysłane przez Natka
A ja chcę się spytać czy korzonki wychodzą z węzłów czy międzywęźli ?

na mój gust to z węzłów,ale pewności stuprocentowej nie mam.sam się chętnie upewnię, więc jeśli ktoś wie, niechaj pisze;)
Z węzłów i międzywęźli. Wychodzą także z "denka" sadzonki. Dodatkowo można także ponacinać wzdłóżnie koniec sadzonki co ma poprawić przebijanie się korzonków przez korę.
Najchętniej wyrastają z węzła, ale jak jest tylko jedno oczko to nie mają innego wyjścia muszą wyrosnąć z międzywęźla o ile chcą wogóle wyrosnąć ;)
Ja w celu zminimalizowania rozwoju pąków w mnożarce pomysłu Darka Rz zastosowałem chłodzenie pąków poprzez włożenie 1,5 litrowej butelki z lodem. Butelkę wymieniam co 12 godzin a mnożarkę zamykam od góry płytą styropianową.
Uzyskane korzyści to zmniejszenie temp. o 6 stopni celsjusza i brak rozwoju pąków po 2 tyg. ukorzeniania. Myślę, że takie sztobry można będzie posadzić do gruntu po 3 tygodniach ukorzeniania bez obawy o przymrozki.

Co Wy na to ?
witam
ja moje po ukorzenianiu wg. tego przepisu już wysadziłem 2 tygodnie temu i myślę że z sukcesem
pozdro
Fajna była ta fotorelacja carlosok, tylko szkoda,że nie można jej otworzyć:( Zlikwidaowałeś stronę, czy przeniosłeś gdzieś w inne miejsce? Daj znać, gdzie to można znaleźć>

pozdrawiam: tomek
U mnie też widać NIC
Podobny opis jest tu
a fotorelacja tu

Zresztą w weekend będę się do niej surowo stosował, bo 3 łozy już czekają.
Czytając info ze stronki http://www.winogrona.org ("Najprostszy poradnik ukorzeniania...") wywnioskowałem, że dolne paki w ostatnim węźle też usunąć? Zostaję tylko ostatni - górny węzeł z pąkami? Mylę się,czy nie?
Nie mylisz się :spoko: W większości przypadków tak właśnie jest . Czasem zostawia się dwa górne pąki , tak na wszelki wypadek , gdyby ten najwyżej położony z jakiś względów się nie rozwinął.

pozdrawiam

Kuba
a dlaczego mnie się str nie otwiera?? :kwasny:
Fotorelacja godna pozazdroszczenia:spoko:

Teraz pozostaje mi zakup sztobrów i praktyka!

Pozdrawiam