Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: wiśniowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Robię wino wiśniowe z soku z wiśni tzn takiego robionego na kompot. Wykradłem z piwnicy kilka słoików. Proporcje są na wino lekkie ok 10%. Wszystko według rad zasięgniętch na forum w sprawie robienia wiśniowego z soku z wiśni. TYlko problem jest taki czym można uzupełnić walory smakowe tego winka bo wydaje mi się ono takie "puste". Za każde rady będę wdzięczny.
Pozdrawiam.
Przed zrobieniem wina trudno Ci będzie powiedzieć, jakie ono będzie. Ekstrakt w winie też powinien być na odpowiednim poziomie, nie zawsze czym więcej to tym lepiej. Przy winie 10% pewnie i konsystencja tymbarku była rewelacyjna.
NO dobra ale mam obecnie 3 wina w robocie :) i tylko jedno wydaje mi się akie nijakie. Proporcje to było 2 litry tego soku z iwśni 2.5 litra wody i kg cukru gdyż ten sok już był mocno słodki. Wino jest mocno czerwone. NO i pytanie brzmi jakimi przyprawami będę mógł wprowadzić ewentualne korekty smakowe. Bo winko już powoli kończy swoją pracę.
No to zmieszaj z tymi dwoma pozostałymi, nie wiem nad czym się zastanawiać?
Te inne są z innych owoców i są dobre a to z wiśni jakieś takie...
Jeśli chcesz, żeby to z wiśni też było dobre to zmieszaj, chyba że szkoda tych pozostałeych, ale wtedy wiśnia jest na straty. Bilans oczywisty.
No właśnie szkoda mi pozostałych. Bo to jest jabłuszko i mirabelki obydwa specyficzne więc mieszanie ich to rozbój w biały dzień. Mam pomysł może zagęszczę to wino jeszcze syropem z wiśni. Takim ze sklepu. co wy na to?? Jak myślicie pomoże??
Nie mogąc się doczekać odpowiedzi - zdałem się na wyczucie. Poprostu skwasiłem to wino kwaskiem cytrynowym. Wkońcu kwaśny to też jakiś smak :-) Na szczęscie nie przesadziłem i wyszło lekko kwaśne winko wytrawne z wiśni.