Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Puchary fantazji pełne - B. Pilarek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jestem świeżo po lekturze jednej z najnowszych (najnowszej?) książki Pana Bolesława Pilarka.

Przepisy znane i mniej znane. Mnie najbardziej zaciekawiła Staropolska karambambula, która (jak zepwnia autor) święciła triumfy za panowania Augusta III Sasa - może nie tyle jej możliwy smak co związane z nią "historie".

Moim zdaniem, pozycja warta przynajmniej przejrzenia :spoko:
Jeden minus: nie znalazłem uściślenia jaka moc alkoholu kryje się pod kategorią "spirytus" (choć oczywiście się domyślam) ;)

Autor: Bolesław Pilarek
Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek , Kwiecień 2006
ISBN:83-7441-361-1
Liczba stron:142
Wymiary:130 x 205 mm

W dobrej cenie dostępna jest tu
Niedrogo w sumie, ale słyszałem niezbyt pochlebne opinie dotyczące tego pana. A konkretnie nieustępowania schematom powielania przepisów w literaturze winiarskiej ;)
pzdr
fea
Wspomnianą krambambulę znam i robię. W liczniejszym gronie była prezentowana na opłatku w Krakowie w 2006 r. Zerknij do wątku, jest foto.
Jak preferuję nalewki owocowe ale rys historyczny tej nalewki + Twoje rekomendacje + info z wątku w zasadzie mnie już przekonały do jego produkcji - zwłaszcza, że mam jeszcze zeszłoroczny miód spadziowy ze sprawdzonej pasieki :lol: