Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: co polecicie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wiem, ze podobny temat do "co w kwietniu", ale jednak skoro nie znalazlem tam odpowiedzi to zaczepiam ;-)
Własnie dochodzi mi nastaw ryżowy i lada moment bede miał wolny balon. Chetnie nastawiłbym cos oryginalnego ale z rodzimych owocow w nie zakupionych w markecie. Stad pytanie co polecacie (na winko półsłodkie) i równocześnie skromna prośba o adres do przepisu. Pozdrawiam.
Ja czekam do lata.
Moge czekac :) jednak, nie mam pomysłu na jakies ciekawe dwa nastawy jedno do balonika 15l i drugie do 40l (wlasnie sie dowiedzialem ze dostene). Moze jakies ciekawe podpowiedzi z przepisami.
Z czego i jak to już twój wybór. No, na forum jest tego pełno i na stronie głównej, też.
Ja ciagle mam jeszcze zapas zimowych jablek, wiec moze cos znajdziesz w okolicznych wsiach. Najwczesniejsze czeresnie beda dopiero za 2 miesiace, wiec jesli nie chcesz z kupowanych owocow to moze skusisz sie na miod pitny, albo z owocow suszonych. Chyba, ze masz odwage eksperymentowac, jak niektorzy (buraki, zyto itp.) Na wszystko to przepisy znajdziesz na forum.
W tym momencie to klaruje ryżowe i czekam na jakieś pierwsze owoce. Jeszcze troche wytrzymam:chytry:
rób z jabłek podobno teraz najlepszy czas
Z jabłek to chyba że masz gdzieś ukryte w piwnicy, bo z tych kupnych to mnie osobiście nie byłoby stać :P Ale to tylko moje skromne zdanie...
Ostatnio na straganie widzialem ze ceny jablek wcale nie sa tak wygórowane jakby się mogło wydawać...dużo jest odmian w cenie między 1,50 a 2,00 pln...
hehe, a ja ukradkiem podwedzilem mamie kilka sloikow syropow z malin.. super ekstra mocno zageszczonych (ale 1:1 i elegancko blg = 22 :)]. nastawilem sobie 5l i przyznam ze zapieprza jak dziki... (drozdz? nieee) dzik. to jest jakas mania ze jak patrze na pusty balon to od razu mysle czym go wypelnic i zawsze jest czym :P

pozdr.
Zapowiada się dobry rok na owoce :brawo: , będzie ich dużo a więc będą tanie. Chyba kupie jeszcze jakiś balon teraz powinny być tansze.

http://biznes.interia.pl/news?inf=756422
Mnie tam żadne klęski nie biorą bo i tak mam owoce za darmo. :)
ja bym teraz na szybkiego nastawił cydr... z takich jabłek piwnicznych, bo toto krótko dojrzewa i nadaje sie do picia jeszcze przed zbiorami świeżych owoców
nastaw sobie miodzik. w dziale miody pitne znajdziesz temat http://wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=4778&page=3
ja kupilem miód od Macha i jestem bardzo zadowolony.