Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: miod z wisniami
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam mam pytanko. zrobilem miod z sokiem wisniowym 3l miodu 9l wody 1l soku z wisni drozdze tokaj albe musialem dodac malage bo bylo zero reakcji:( zatkalem korkiem jednak nie bylo wiekszej reakcji, zrobila sie piana i na tym sie konczyloprzez 3 dni 0 bulgotania. dzis zamienilem korek na czop z gazy i slychac bardzo glosnie syczenie i widac malutkie babielki jednak calkowicie zniknela piana. Co jest? pomocy:/
To się nazywa fermentacja. Piana nie jest regułą, więc się nie przejmuje, najważniejsze są te bąbelki, to znaczy, że wszystko jest ok.
tzn piana byla jak byl korek z rurka i wtedy babelki byly wieeelkie a teraz jak zatkalem gaza piana zniknela i babelki sa srednicy moze 1mm:/
To niema znaczenia, najlepiej zmierz blg i kontroluj, co kilka dni czy spada.
Na wszelki wypadek od razu powiem, że blg mierzy się cukromieżem i wskazuje poziom cukru w roztworze, a miodzik możesz bez obawy otwierać podczas fermentacji i nic się mu nie stanie
Wszystko wygląda na ok. Jak brzeczka miodowa jest gęsta na początku to bąbelki są większe, w miarę spadku gęstości/lepkości bąbeli maleją i piana zanika. Masz nieszczelny korek z rurką tylko - popraw to a zacznie normalnie bulkać. Szczelny korek przyda się w dalszym etapie produkcji miodku :)
ale ja wlasnie zamienilem korek na czop z gazy bo tak bylo w przepisie i nie wiem czy dobrze zrobilem
dopóki fermentuje burzliwie to nic sie nie stanie, po paru dniach zamień z powrotem na korek z rurką. Szczelny. :)
dzieki:D tylko w przepisie jest napisane ze po 2 tyg miod jest juz gotowy i zeby nie uzywac korka i to mnei wprowadza w blad:/
po 2 tygodniach to gotowy jest najwyżej cydr i to też nie zawsze chyba.....:co_jest:
wlasnie jakis dziwny ten przepis ale iem ze miody owocowe dojrzewaja duzo szybciej ale 2 tyg jednak dla mnei to za krotko:/
A jednak to prawda!!!!!!! zrobilem ten przepis tylko eksperymentalnie i wyszlo.Po 2 tygodniach przestalo fermentowac i wytracilo sie duuuuzo osadu, ale zostawilem go jeszcze na 2 miesiace dla pewnosci i okazalo sie idealne. Nie za slodkie.Srednio mocne(nei moerzylem ale na moj jezyk ok 14-16%.po prostu polecam ten przepis:D