Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Trójniak niesycony - obfite pienienie...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nastawiłem ostatnio trójniaczek ( nawet trochę więcej) niesycony sporządzony z:
1cz - miód gryczany
1cz - miód wielokwiatowy
3,5cz - wody

do tego dodałem imbir, gałkę, goździki i ziele angielskie.

MD na drożdżach zamoyskich hartowałem 3 dni i dodałem do nastawu.

Miód ruszył z kopyta z takim skutkiem że pomimo zostawienia sporego luzu już pierwszzej nocy wylazł przez rurkę:placze:

Na wierzchu zbiera się gęsta piana na wysokość ponad 10 cm ratunkiem na razie jest częste miesznie i stanie gąsiorka w misce:glowa_w_mur: wponiedziłek przyatakuję espumisanem:kwasny:

Moje pytanie: czy ta piana jest efektem zanieczyszczeń miodu nie wyeliminowanych poczas sycenia??
Najprawdopodobniej tak, w trakcie sycenia usuwamy z miodu między innymi białko, i to ono może być powodem powstawania tak obfitej piany. Nie jest to niczym złym tylko uciążliwym jeśli nie ma się wystarczającego zapasu wolnego miejsca w balonie.
iwan00 a mógłbyś podać po ile konkretnie dodałeś wskazanych przypraw? Nigdy nie robiłem miodu korzennego a właśnie przywiozłem od witka z Parpar sporo miodu i trzeba jakoś go zagospodarować.
Nie dawałem wg żadnej receptury tylko poczytałem jakie przyprawy się dodaje. Radze uważać z imbirem bo łatwo przedobrzyć i miód wyjdzie gożkawy.
Jeśli chodzi o konkrety to nie potrafie powiedzieć dokładnie bo nie ważyłem.
Na pewno dałem 2 gałki , 1/2 paczki goździkówi(ok 5g), 5-10 ziaren ziela angielskiego, jedną małą odnogę kożenia imbiru i pół ćwiartki małego selera. na nastaw 5l
Cytat:Wysłane przez iwan00 gożkawy.
To znaczy? Mógłbyś przybliżyć nam ten przymiotnik?

Podobnie zresztą rzeczownik: kożeń...
Cytat:Wysłane przez iwan00

Na pewno dałem 2 gałki na nastaw 5l

Gałka muszkatołowa ??? Stanowczo za dużo . Zdominuje wszystkie inne zapachy i smaki .
Ja nie miałem takiego problemy podczas nastawiania dwójniaka naturalnego, niesyconego, a miód też miałem prosto z pasieki.
Przepraszam za błędy Witka i pozostałych, moje niedopatrzenie.