Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Jak poprawić gruszkowe?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
z innej paki:)
mam gruszkowe, które stało się mocne i wytrawne :(
jak poprawic smak tego trudnego winka
dosłodzic tylko czy coś jeszcze?
dziekuje
Cytat:Wysłane przez sebokuc
mam gruszkowe, które stało się mocne i wytrawne :(
jak poprawic smak tego trudnego winka
dosłodzic tylko czy coś jeszcze?
dziekuje

Dosłodzić i dokwasić (jeśli tego nie zrobiłeś na etapie produkcji). Gruszkowe darzę wielką sympatią, ale nie można przy nim zpomnieć o należytej kwasowości.
Podczas przygotowywania nastawu dodałem 25g kwasku, bo gruszki były kwaśne same w sobie. Nie chciałem zakwasic. :ksiazka:
jeśli jest za mało kwaśne to dokwaś do smaku :Big: albo lepiej dodaj sok z młodej cytryny - dla mnie różnice niemożebna, sok z cytryny i kwas cytrynowy
pzdr
fea
jest kwaśne jak ocet :( i mocne
jak je poprawic? doslodzic? :niewiem:
to wogole nie jest miejsce na te dyskusje... no ale dobra
są 3 sposoby odkwaszania (chodzi mi troche bardziej o zniwelowanie tej kwasowości niż rzeczywistym obnizeniu kwasów)
1. Dosłodzenie wina - więcej cukru, mniej smaku - mniej kwaśności.
2. Czas - w czasie dojrzewania bakterie rozkładają cząsteczki kwasów. Zachodzi biologiczne odkwaszanie wina.
3. Niepolecałbym tego sposobu, ale można odkwasić również kredą - wskazówek jak to zrobić jest mnóstwo. W Cieślaku, na forum - tylko troche trudu, nie chce mi sie tu tego przepisywać (nigdy nie odkwaszałem i chyba nie będę, troche za duza ingerencja na przyszłą chlubę stołu)
pzdr
fea
Jak masz zamrażarkę to próbuj wymrozić . Nie robiłem tego nigdy ale metodę polecał chyba Skrzych. Nawet niedawno się przewinęło w jakimś temacie. Butelki PET (po wodzie mineralnej) 1,5 l nie nalewaj do pełna i na parę dni zamrozić a następnie znowu do balona niech kamień winny osiądzie na dnie.

Skrzych

Nie oczekiwałbym wielkiego efektu wymrażania, jako że działa to najlepiej na kwas winowy, w nieco mniejszym stopniu na kwas jabłkowy; jednakowoż spróbować można.

Co do wina, to troche za mało danych żeby jednoznacznie cokolwiek doradzić. W każdym bądź razie jest wino jest wytrawne, to i kwasy sa w nim bardziej wyczuwalne. Skoro jest to wino mocne (jak?), to bezwzględnie należy dosłodzić na conajmniej półsłodkie - wtedy cukier zamaskuje inne smaki.

Krzysztof
Można też dosłodzić miodem, jeżeli chcesz wzbogacić smak.
Dosładzaj tylko wówczas, kiedy wino jest już krystalicznie wyklarowane. Inaczej możesz jeszcze nałapać dodatkowych procentów :D