Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Trójniak Porzeczniak
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam dylemat... Ile dajecie soku z czarnej porzeczki do trójniaka? Nowicki pisze 2,2l soku na 10l miodku pitnego (nastawu) czyli ok 20%. Innej książki nie mam wiec nie moge porównac. Na forum doszukałem się tylko tego wątku o poroporcjach:
http://wino.org.pl/forum/showthread.php?...8#pid37488
Kolega Patricus pisze iż 10% soku wystarczy. Różnica jest znacząca a ja nie chcę sknocic tegorocznego miodku ;) Ile proponujecie? (Trojniak mocny i słodki preferuję.)
20% będzie ok. Nie znaczy to, że 10% jest be. Zależy co się chce uwydatnić - aromat porzeczki, czy walory miodu/miodów użytych do nastawu. Na przykład do czarnej porzeczki warto dać sporo gryczanego itd, itp.
Ja dałem 2.5l na 10l nastawu. Do tego miód gryczany i akacjowy (1:1). W tej chwili ma już 9 blg. ;)
Czyli znów przyjdzie mi uczyć się na własnych błędach... ;) Najgorsze jest to iż efekt będzie znany dopiero po siakichś 2 latach... :kwasny:
Duużo wcześniej. Owocowe miody już po klilku m-cach są _zdecydowanie_ spożywalne. Ja na konkurs w Parparach wystawiam 2 miody, które mają nieco ponad pół roku. Tylko dwójniaka 2,5-letniego.
Racja... Zapomniałem że miody owocowe dojrzewają wcześniej (to mój pierwszy) ;) Chciałem zapomieć o nim na dwa lata... a już na święta bedzie można spróbować czy aby dobrze dojrzewa ;)