Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Z samego soku?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, mam pytanko: zaczalem dzis robic winko z wisni (po raz drugi) Poprzednio robilem z samego soku wycisnietego z wisni (mialem maly balon) Teraz mam duzy i nie wiem, czy zrobic znow z samego soku, czy dodac miazsz owocow (z sokowirowki). Znalazlem dobra metode drylowania za pomoca sokowirowki, ale wtedy sok oddziela sie od miazszu. I nie wiem czy mam to znow zmieszac z sokiem, czy wyrzucic miazsz i nastawic z samego soku? Jak bedzie lepiej?
Wiśnie fermentuj w miazdze, sokowirówka, w tym wypadku, to zło. Przy fermentacji w miazdze w czasie 7 dni prawie nie będzie w moszczu aromatów migdałkowych. Ja zawsze miazgę przerabiam po 14 dniach i efekty są zadowalające, w sensie lekkiego aromatu kwasu pruskiego. Zaznaczam, że jeszcze nikt się po tym winie nie rozchorował, nie wspominając o zejściu śmiertelnym... :jezor:
ok, czyli polacze sok z miazga i jutro dodam przygotowana MD i syrop. Ale czy wtedy czekac az do konca fermentacji czy jakos wczesniej oddzielic winko od miazgi?