Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Mieszanka Sliwki+Jabłka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
W poniedziałek powienienem miec owoce i zamierzam przygotowac ów napoj bogów:).Co myslicie o tej mieszance?
Mam baniak 30 l i zamierzam uzyc takich proporcji:
8kg sliwek
9kg jabłek
9l wody
4kg cukru
Drożdze shery(szalchetne "zamojscy")
i moze rodzynek tylko ile
CO polecacie jeszcze dodac i jak najlepiej zrobic to wino, odrazu uprzedzam ze nie posiadam fermentatora.

Skrzych

Moja propozycja jest taka:
Jabłka na sokowirówkę, śliwki pokroić na połówki (ew. ćwiartki) i wydrylować. Do dymiona wsypać śliwki, wlać sok z jabłek, 6l wody z rozpuszczonymi w niej 2kg cukru, 2-3ml pektopolu, pożywkę i MD. Po ok tygodniu dodać syrop 2l+1kg, po kolejnym syrop 2l+1kg.
W sumie dodasz 10l wody i 4kg cukru. Po 4-6 tygodniach, gdy ustanie fermentacja wino obciągnąć, części stałe wyrzucić, dymion umyć i wino wlać doń celem klarowania. Powinieneś uzyskac ok 20-22l wina o mocy 15-16%

Krzysztof

PS Należy liczyć się z utrudnionym klarowaniem ze względu na śliwki, ale uważam, że pektopol powinien ułatwić sprawę.
Ze sliwkami tak samo myslalem tylko nie wiedzialem co z jabłkami,nie wiem jak z pektopolem ale sproboje zalatwic i pytanie gdzie mozna go kupic,wiem ze na neci ale czy w jakis konkretnych sklepach winiarskich czy w jakims innym
Pektopol widziałem w OBI na stoisku winiarskim, podejrzewam, że w większych supermarketach, o ile takie stoiska tam istnieją, też powinien być pektopol.