Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: japonskie wino sliwkowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam

szukam przepisow na to wino.

z gory dziekuje za pomoc
pozdrawiam
p911
Cytat:Wysłane przez p911
witam

szukam przepisow na to wino.

z gory dziekuje za pomoc
pozdrawiam
p911

To pewnie przepis jak normalne sliwkowe tylko ze śliwy japońskiej. W Polsce jest uprawianych parę odmian: Kometa, Shiro, Najdiena ... - a masz takie śliwy?

Pzdr.
Darek
a nie ma tam zadnych dodatkow, przypraw?
Użyłem słowa "pewnie" - a to znaczy, ze to jedynie moje domysly :) Nie znam japońskiego wina śliwkowego, więc nie mogę Ci pomóc :niewiem:
witam,

Umeshu - Japanese plum wine, robione jest z Ume (japonskiej sliwki), cukru i shochu (a distilled alcoholic beverage)

recepty mozna znalezc
tu
tu
i tu

zrodlo google ;)

pozdrawiam i zycze udanego nastawu
napisz nam jak wyszlo :)
Marcin
Te przepisy wyglądają raczej na jakąś nalewke niż wino.
mi tez podpadaja pod nalewki, ale z tego co sie orientuje to umeshu jest nazywane wlasnie "japonskim winem śliwkowym".
abo to albo tak jak DarekRz sugerowal, normalne wino tylko z japonskiej sliwy.

ale moze wlasnie glowny zainteresowany powinien stwierdzic czy chodzi o to czy tez nie :)

pozdrawiam
Marcin
nie mam az takiego doswiadczenia w spozywaniu trunkow japonskich :) jakis czas temu spozywalem cos co okreslano jako "japonskie wino sliwkowe" - smakowalo mi a ze mam troche sliwek to zastanawiam sie czy ich nie przerobic na wino.
hej,
Ktos robil japońskie wino śliwkowe wg. tych przepisów?

Przymierzam sie do tego dzieła i z checia bym zapoznał sie z doświadczeniami innych

milego dnia
kroko
Ja tylko pilem oryginalne, ostatnio. Warto by sprobowac bo calkiem niezle. Jak sobie pomysle o moim wegierkowym zurku....