Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Śląskie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Sosnowiec, Katowice

Carrefour - balony i akcesoria winiarskie (objeździłem, po przeczytaniu poprzedniego posta).

W Katowickim - jeden czy dwa 10 l. balony tylko, i niewielka ilość akcesoriów. Ceny niezłe, wybór mały.

W Sosnowcu balony 10, 15 i 25 l. (ostatnie dwa - po sztuce), 25 l. za 50 zł ale fatalne pęcherzyki powietrza ma ten egzemplarz. Za to akcesoria w bardzo dobrych cenach, spory wybór, przecenione prawie wszystko o 1-3 zł, w porównaniu z i tak już niezłymi cenami w Katowickim Carrefour. Kapturki termokurczliwe (paczka, chyba 100 szt) 12 albo 11 zł nawet, dla przykładu.

Niestety z balonami bieda a mi na balonie głównie zależy. Przez net się boję kupować, żeby nie przyszedł z dużą ilością skaz, więc pozostaje czatować na okazję w okolicznych marketach.
Auchan
Balony 5l-8,99 i 12,99
balony 20l-44,99
balony 25l-42,99 !!!!
balony 34l-54,99
Bylo tez troche 10l,15l i innych z szeroka szyjka-cen juz nie pamietam dokaldnie.
Wszystkie w plastikowych koszach.
Niedaleko kościoła Św. Joachima lub jak kto woli szpitala na Zagórzu jest z sklep z akcesoriami do wyrobu wina. To jest jak dobrze kojarzę ulica Popiełuszki sklep z różnymi metalowymi rzeczami. Są tam: drożdże biowinu, piro, pektopol oraz rurki do ściągania i fermentacyjne. Mają się tez pojawić drożdże Zamojskich. No i miłą obsługę. :D:D

PS. Jako nowy użytkownik witam wszystkich.
Mikołów

W gazetce Auchan Mikołów jest informacja o promocji od dnia 16.08 (Czwartek) Balony 25L - 41,99 :) Cena rewelacyjna ciekawe jak będzie z ilościami... 15L były po 29,99 (przed tą promocją) i rozeszły się jak ciepłe bułki to samo 5'tki bez koszyka (z uchwytem) za 8,99 :(
Sklep gospodarczy na przeciwko supersamu - sprzęt winiarski z biowinu. Ceny zbliżone do tych na stronie internetowej tej firmy.

przykopa

Herbapol przy ulicy Kościelnej (koło rynku) to praktycznie jedyny sklep w centrum gdzie można kupić drożdże ,pożywki itp.
Coś tam można kupić po marketach (ale to końcówka).
Bardzo dobre zaopatrzenie w Praktikerze ( ale b. drogo)
Koło praktikera jest też hurtownia Wimex do której warto również warto zajrzeć .
Jest jeszcze OBI - nie byłem ale również podobno drogo.
Sklep Zaopatrzenia Ogrodniczego przy ulicy Zamkowej
- najlepszy sklep w centrum
Ul. Okrzei w połowie sklep z gosp.
ZIOŁA, ul.Sobieskiego - drożdze winne Biowin
na "Targu" - na pewno co niedziele zaraz na prawo od wejścia budka - drożdze, pozywka, rurki, korki miła obsługa
DG-Strzemieszyce, sklep AGD, ul. Warszawska 69 - drożdże, pozywka, rurki, balony, korki (ponoć)

Sosnowiec

W Liroy'u jest stałe stoisko, co ciekawe balon w plastikowym koszu 34l za 85 zł, a 54 l za 89,99 zł :) - więc jak ktoś z okolic chce kupić takie duże szkło, to ... taka cena jest w Eurowinie, tyle że można obejrzeć co nam wpada w ręce. Pozatym generalnie króluje BIOWIN, drożdze płynne, rurki, balony od 5 - 54 l w plastiku i wiklinie, pożywki, zestawy ziół, korkownice, korki, buteli, półki na butelki, wężyki, aerometry i zestawy całe do produkcji wina.
W Auchan - są drobiazgi ale sitko do 25cm lejak biowinowskiego jest po 6,5zł, obok we spomnianym Liroy`u po 9,99 - btw (wiecie że Liroy zwraca podwójną róznicę pomiędzy cenami ) - więc przy uporze, to to sitko może kosztować 9,99 -2*(9,99 - 6,5) = he he. W kazdym razie Auchan, pewnie jak wszędzie, tylko sezonowo.
W Katowickim Praktikerze (przy Trzech Stawach):
Sporo akcesoriów (butelki, cukromierze, alkoholomierze, rurki, korki itp), drożdże, pożywki... Przeważa Biowin
Tychy

Ja wiem niestety tylko o OBI ale drogo 10l kupiłem za niecałe 40 PLN. Poza tym artykuły Biowina.

Pod koniec lata w biedronce pojawiły się 10l za 30PLN, ale teraz po nich ani śladu (szkoda że nie kupiłem więcej niż jeden) :glowa_w_mur:

I jeszcze jedno baniaki trzeba dokładnie oglądać nie są "równe" niektóre mają więcej baniek powietrznych w szkle inne mniej.

Co do Katowic to jeszcze jest aktualne? Z doświadczenia wiem że wszystko się zmienia...
Może ktoś wie jak się sprawy mają w Czechach, w sumie to niedaleko?
Witam!

Ja przy okazji pobytu w Czechach lub na Słowacji kupuję czerwone wino wytrawne w 5 litrowych baniaczkach w cenach do 30 PLN, przy granicy można płacić złotówkami także, czasem praktycznie kurs nie różni się od kantorowego, ale im dalej od granicy różnica rośnie. Wino do obiadu a baniak dla siebie, mam już 3 szt. Jest też białe ale mnie bardziej podchodzi czerwone, chociaż oba nie są rarytasem to czerwone da się wypić. Baniaczki jeszcze dodatkowo mają sprytne ucho do przenoszenia.
Szukam suszu kwiatów cz. bzu w okolicy Tychów, może ktoś wie gdzie można nabyć?
Cytat:Wysłane przez Castleman
Szukam suszu kwiatów cz. bzu w okolicy Tychów, może ktoś wie gdzie można nabyć?

W Kętach na ulicy Krakowskiej można było kupić w tamtym roku,nie wiem jak teraz ;).
Dzięki, Kęty troszku za daleczko, myślałem o promieniu 30km od Tychów, np w Katowicach
Może ktoś coś wie o źródle w tym okręgu?
Castelman
Tu masz apteki "Dbam o Zdrowie"
http://www.doz.pl/apteki/m2972-Tychy#rewind

Przez internet na bank zamowisz:
http://www.doz.pl/apteka/p3148-Kwiat_bzu...yncze_50_g
tylko minimalne zamowienie to 20zl.

Ale od reki tez powinni miec.

Choc to bardziej trzeba by przeniesc do "gdzie kupic" a nie zasmiecac tego watku:>
dzięki za info,
zgadza się w tych aptekach można kupić susz kwiatów cz.b.
po telefonicznym umówieniu, sprowadzili mi
nabyłem dwa opakowania 50g - 3,65PLN (Kawon)
Co do sklepu to zdecydowanie hurtownia AGD "Wimex" w Rybniku. Jest wszystko i to w cenach hurtowych. Dla przykładu ten sam balon (10l) co tam kupiłem za 33zł, to 100m dalej w tesco kosztuje 46zł. Zdzierstwo jakich mało. A na prawdę identyczne...

Cytat:Wysłane przez lamaglama
Drogeria ul. 3 maja na przciw komendy u bocianskich - kupowac tylko w przypadku desperacji - drozyzna jak ........

Co tam idzie u nich dostać? Są drożdże i korki?
mam informacje ze balon w koszu 5l. w Tesco w T.Górach jest za 14zl
może ktoś to potwierdzic?
Agndro - w plastikowym tzw. dama 5l jest za 12.xx (nie widzę ile groszy) na Zagórskiej w T. Górach.
Zobacz tutaj:
http://www.tesco.pl/promocje/gazetki/18-...wskie-gory
strona 17
Google Twoim najlepszym przyjacielem - wyszukanie w/w zajęło mi około 4 minut.
Pozdrawiam :jupi:

Te Teskowe promocje to bardzo liche są. Bardzo cienkie szkło, zapięcie druciane nie pasuje, biowinowy fi 28 korek do rurki też lata luźno.
Jednym słowem lipa.
Rudzica niedaleko Jasienicy :) Hurtkownia wszystkiego co szklane :)
Ostatnio nie mieli Pekto ale już mają :) Dymiony, korki, butelki, drożdże, pożywki, piro, klarowiny itd
Ja tam się zaopatruję.
Polecam
Tarnowskie Góry

Oprócz 2 sklepów jakie wymienił Nightwing polecam sklep na Ligonia (serwisuja tam chyba tez kosiarki, piły itp.). Duży wybór balonów, drożdży, i wszystkiego co potrzebne do wina
Sosnowiec

Sklep na Modrzejowskiej "Chemiko" - ZLIKWIDOWANY !

Na Głowackiego w ziołowym drożdże i pożywka, na Modrzejowskiej (za Kościelną idąc od Patelni) "1001 drobiazgów" - korki i wężyki.
Drożdże Multeximu również na starych "halach" (pierwsza buda od Dekerta)
KATOWICE, CHORZÓW BYTOM
Chorzów ul- 3-go maja na przeciw kościoła św.Barbary- drożdże rurki i balony ale strasznie drogo
Chorzów ul. Kościuszki 91- sklep motoryzacyjny a w środku niespodzianka art.winiarskie, na pewno mają drożdże i pożywki

Katowice- Katowickie Hale Targowe ul. Obroki, Hala 1 boks B17 firma Nawrocki drożdże i pożywka z firmy Zamojski cena bardzo konkurencyjna ( drożdże 1PLN, pożywka 0,7PLN)

Bytom- Selgros z tego co wiem za balon można używać butli po wodzie mineralnej 19l- woda w cenie 15 PLN a sama butla 22PLN -jako zwrotna kaucja
SOSNOWIEC

Miałem okazję trochę 'po-podróżować' za artykułami winiarskimi więc aktualizuje wcześniej już podane informacje ;]

Głowackiego - szukać napisu ZIOŁA (drożdże i pożywka z Multeximu po 2,50 za każde ;] pożywka ofc 7 gram ;])

"1001" drobiazgów - idąc od centrum trzymając się prawej strony za Heliosem (inna wersja drogi ;]) - pani się specjalnie nie orientowała co to "artykuły winiarskie" więc od razu prosić - są wężyki, korki(~2,50), szklane rurki(2,50 albo 3 nie pamiętam dokładnie) ;]

co do hal na Dekerta 8 ;]. "Sklep" to zestawienie przeróżnych rzeczy(szczotek, chemia i inne takie więc się nie przestraszyć ;]). Pani uprzejmie poinformowała iż zostało Jej co nieco z zeszłego roku ale musiałaby sprawdzić co dokładnie w magazynie ;] więc artykuły występują tylko sezonowo ale za to od balonów po drożdże, rurki, korki ;] za rurkę szklaną dałem 3 zł chyba ;]

sklep który chyba nigdzie nie był wymieniony to na ul. gospodarcza / bydgoska, dzielnica Pogoń - ew. szukać miejska biblioteka Filia nr. 2 ;]. są tam drożdże i pożywki z Multeximu po 2 zł ;]

i pokazała się jakiś czas temu na forum informacja iż w LM koło Auchan pojawiło się stoisko winiarskie ;] wybrane artykuły:
balon 15 l - 82 (!) zł
balon 10 l - 40 zł
balon 5 l - 30 zł
dama 5 l od 16 zł
korki 2,50 - 3,50 zł
rurka z PCV - 2,30 zł
klarowin - 1,60 zł
pożywka 10 gram - 2,90 zł
drożdże aktywne - niecałe 5 zł
drożdże w płynie plus pożywka trochę ponad 5 zł
pirosiarczan potasu 10 gram - 3,20
fermentator 20 litrów - 30 zł

W samym auchanie na chwile obecną znalazłem jedynie kilkadziesiąt różnych "proszków" ( pirosiarczan, klarowin, pożywki itp itd) w cenach niemal identycznych co w LM

mam nadzieje że komuś pomoże ;] sam chętnie dowiem się gdzie co i jak można jeszcze w okolicy zakupić ;]

Byłem ostatnio w Praktikerze w Czeladź M1 i postanowiłem dopisać :
Ceny wg. mnie za wysokie:
balon 5l min 21 zł
balon 15l około 90
wszystkie "proszki" (klarowin itp) około 5 zł
korki 3,80
cukromierze powyżej 12

plusem może być to że jak się dowiedziałem stoisko to jest tam obecne cały rok ;]
Stron: 1 2 3