Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: zatrzymany pierwszy czwórniak - HELP!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na początku miesiąca postanowiłem nastawić 10l czwórniaka:

1. Zrobilem MD na drożdżach miodowych z Biowinu wg przepisu z forum. Początkowo rozwijała się słabiutko - pianka pojawila się dopiero 3 dnia (niecały 1 cm)

2. Uwarzyłem brzeczkę czwórniaka (dębnikaka) przez ok 2,5h. przyprawy wygotowalem osobno w odliczonej ilości wody i wlałem do brzeczki

3. napowietrzylem brzeczkę przelewając kilkanaście razy z garnka do balona i z powrotem

4. Wlałem matkę, dodałem pożywkę, wymieszałem, zakorkowałem, owinąłem balon żeby wyeliminować dostęp światła i odstawiłem w możliwie najchłodniejsze miejsce w mieszkaniu - ok. 22 st.C (z piwnicy wszystko potrafi zniknąć więc wole nie ryzykować)

Miodek zmętniał i ruszył z kopyta juz po kilku godzinach (piany bylo bardzo mało) a po 24h miałem 7-8 bulków na min.:jupi: Po tygodniu nagle bardzo zwolnił (do ok 4/min) a po następnych 24h zatrzymal sie kompletnie. Stało sie to wczoraj wieczorem:(. Miód puszcza kilka bulków po mocnym zamieszaniu a potem nic.

Rozumiem ze teraz trzeba mu zrobic restart tylko jak? mam go tak poprostu otworzyc i wlać nową matkę (troche zajmie jej zrobienie więc czy miód może poczekać parę dni?) a może ruszyc go bayanusami? pracował bardzo krótko więc czy po otwarciu sie nie zepsuje?

Prosze o pomoc :pomocy: Z tremtów na forum dowiedziałem sie tyle że można zrobic restart ale brak szegółów co i jak.
A może poprostu drożdżaki przerobiły już cały cukier? Tydzień to dość dużo czasu jak dla czwórniaka. Spróbuj nastawu czy czuć cukier czy może jest już wytrawny.
Witam, jako rzecze RAF, organoleptycznie trzeba, rację ma, amen.
Pozdrawiam!
Miód jest taki pół-mętny i czuc troche miodem, troche bimbrem. Na dnie ma nie cały cm osadu
Zmierzyłem BLG - stoi na 11,5 (na starcie było 25)

Nastawiłem nową matkę (tak jak poprzednio na miodowych z Biowinu) i chyba ją dodam żeby go jeszcze pofermentować (bayanusów dodawać nie chcę bo czytałem tu na forum że mają straszny power a nie chce zeby mi miodek wytrawny jak tektura wyszedł)

Co radzicie?
Czwórniak musi być wytrawny, czy byś fermentował na bayanusach czy na miodowych to przy prawidłowo przebiegającej fermentacji wyjdzie całkowicie wytrawny. Na bayanusach szybciej jest i pewniej, no ale raczej odpada możliwość późniejszego dosłodzenia. MD nie dawaj odrazu do miodu tylko powoli ją przyzwyczajaj.
Radzimy - my Darek :) - coby wlac tę nową MD do balona tej samej wielkości jak ten , w którym jest teraz brzeczka i dolac do niej tyle samo zastopowanej brzeczki co będzie MD (oczywiście dobrze pracującej) - zmierzyć Blg - po 24 h znów zmierzyc Blg - jesli spadnie do poziomu poniżej 10 Blg - dolac znów porcję brzeczki równą temu co jest w butli - zmierzyć Blg - i tak do calkowitego oproznenia balonu z brzeczką.