Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: surowce [na wieloowocowe]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
no...mam już jabłka, winogrona dochodzą na krzaczkach, a i udało mi się zdobyć z 1,5 kg dzikiej róży :) Będzie coś dobrego z takiego składu??? (przewaga jabłek)
I drugi problem: czy jabłka obieracie przed sokowirówka, czy tylko drylujecie czy bez zbędnej pracy mielicie całe??
Pozdrawiam
Witam, nie obieramy jabłek celowo,(aromat):poczytaj forum nasze ,zanim zmieszasz
DR z jabłkami...; zresztą ,można eksperymetnować...

Pozdrawiam.
och.."eksperymentować..."
PS2; jeżeli jesteś początkujacy, to; 1) z 8 kg DR można otrzymać 20l wina, 2) z jabłek, to co innego.. 3) nie robiłem jeszcze z DR, mam "gronka" różne...:helo::spoko::big:
Hi
Jablek sie nieobiera, musisz tylko srodki czyli (ogryska) wyciac.
Tak apropo twej mieszanki- moim zdaniem byla by to dosc dziwna kombinacja.
Ja bym zrobil 3-y osobne jednoowocowe wina. Poeksperymentowac pszed butelkowaniem, i w jakich proporcjach- na to jest zawsze czas.
To może wziąć same jabłka z dodatkiem winogron, a DR (troche mam zamrożone) przetrzymać i np połączyć z jakimś czarnym bzem albo jeszcze czyms innym pasownym???

Jabłek mam przewagę, ale chciałbym uzyskać jakieś mieszane winko o niesprecyzowanym smaku dlatego tak chce coś pomieszać.

A tak przy okazji: zakupiłem pożywkę + szlachetne drożdże MADERA - nadają się???
Cytat:Wysłane przez Aliradas
A tak przy okazji: zakupiłem pożywkę + szlachetne drożdże MADERA - nadają się???

Kto jest producentem drożdży? Zasadniczo każdy Ci powie, że jeśli to Biowin to mogłeś wybrać lepiej. Jeśli są to drożdże na suszu - np. Zamojscy, Multimex to są to dobre drożdże. Sam szczep Madera nadaje się najlepiej do białych, mocnych, deserowych win - jeśli takowe robisz to ok.
Marek
no to "pieknie", bo akurat są z Biowin'u, a winko chciałem zrobić czerwone :) choć z jabłek ciężko bedzie mi to uzyskać...dlatego też chciałem coś dodać do jabłek, żeby zmienić kolor i smak typowego jabolka.
Osobiście radziłbym dodać tarniny do jabłek, jeśli juz tak koniecznie chcesz im koloru nadać.
Dzika róża jest wspaniała, ale sama.

Trudno Ci też będzie pogodzić technologię pozyskiwania wina z jednego i drugiego owocu.
Witam ponownie, pozbierałbym czarnego bzu,przegotował sok z niego i..dodal do jabłek, zreszta tak akurat robię teraz;2 nastawy - z cz b. , jeden jako cz.b.,drugi jako dodatek do innych..np "chodzących" jabłek.
Pozdrawiam.
Gandalf,
...do "chodzących" jabłek znaczy, że do fermentującego już winka jabłkowego w którymś momencie (w którym???) dodaje ciepły sok z czarnego bzu?? W jakiej ilości i czy samego soku czy z czymś jeszcze??
Pozdr.