Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: WINOBRANIE 2006
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cytat:Wysłane przez gelerth
Zbierając w tym roku winogrona zwróciłem uwagę na obecność ślimaków o żółto-czarnych skorupach na liściach winorośli. Czy ich obecność świadczy o czymś negatywnym?

To wstężyki ogrodowe , u mnie również upodobały sobie winorośle. Na liściach większych szkód nie czynią , uszkadzają natomiast jagody i zostawiają na nich swoje odchody. Trzeba je usuwać systematycznie , albo zastosować jakiś środek przeciwko ślimakom.

pozdrawiam

Kuba
Jak nie osy i szpaki i inne kwiczoly to jeszcze slimaki dochodza. ja mam piaszczysta glebe totez slimakow raczej nie mam na winorosli:)
Zatem trzeba będzie przeprowadzić małą eksterminację tych ślimaków. No ale to już w przyszłym roku.
W tym robię na próbę gronowe o charakterze Sangrii. Dodałem całą cytrynę i ponad połowę ananasa na niecałe 5L nastawu. Jako zaprawę korzenną wykorzystam tę sprzedawaną w marketach. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Moje Marszałki mnie zaskakują co roku. Zimą w czasie cięcia z roku na rok tnę coraz mocniej - po każdym cięciu myślę, zę w tym roku to chyba przesadziłem. Tymczasem krzakulce jedne nic sobie nie robią z moich wysilkow i co roku dają razem ok. 30 kg winogron :placze:. W tym roku:
Cytat:Wysłane przez DarekRz
Tymczasem krzakulce jedne nic sobie nie robią z moich wysilkow i co roku dają razem ok. 30 kg winogron :placze:. W tym roku:

Darku, z ilu krzaków zebrałeś 30 kg winogron? Ciekawi mnie to niezmiernie.
Cytat:Wysłane przez emto
Cytat:Wysłane przez DarekRz
Tymczasem krzakulce jedne nic sobie nie robią z moich wysilkow i co roku dają razem ok. 30 kg winogron :placze:. W tym roku:

Darku, z ilu krzaków zebrałeś 30 kg winogron? Ciekawi mnie to niezmiernie.

Hmmm.... - trudno to powiedzieć.
To są ok. 30-to letnie krzewy posadzone przez Św.P. dziadka mojej żony. Analizując wygląd można dojść do wniosku, ze pierwotnie posadzono 2 krzewy - te jednak rozrosły się wieloma samoistnymi odkładami i w tej chwili zarastają całą szerokość Pd. ściany altany - tj ok. 6 m. Ponieważ dzięki tym odkładom krzaki opanowały ok. 12 m 2 powierzchni gruntu (biorąc pod uwagę śrdnią rozpietość korzeni 1 m od odkładu) - ja liczę, ze jest to równoważne z 6-oma normalnie sadzonymi krzewami.

Wiem, że 30 kg to sporo gdy chce się dobrej jakości wino - ale ciecie nic tu nie pomaga niestety - trzeba by chyba przerzedzać kwiatostany i robic tzw. "zielone zbiory" - na co na razie nie mialem nigdy czasu niestety :(
Pzdr. Darek
Jeśli chodzi o mnie, to zbiory Reformu (zółtozielony)byłu bardzo udane, jagody są wyjątkowo smaczne. 30 litrów winka juz chodzi. Różowego (odmiany niestety nie znam z nazwy) było troszke mniej, ale też starczyo na 30l winka i jedzenie do syta:slinka:. Granatowy (j.w.) dostał plam na jagodach, podejrzewam pleśń, dlatego nie był wykorzystywany w ogóle i jak na złość zaowocował jak nigdy.
Ja mam skromne początki i pierwsze winobranie. Średnio miałem 2 – 3 kg z krzaka miedzy innymi odmian Agat Dońcki, Einset Seedless, Kodrianka, Muskat Odeski, Serena rekordzistą jest Schuyler 6 kg z krzaka.
Ja bym wolał żeby te Marszalki dawaly razem nie więcej niz 20 kg owoców. 4 kg z jednego krzewu odmiany przerobowej to juz całkiem sporo a 5 kg to za dużo :( - ideałem dla mnie byłoby 3,5 kg :)

D.
Czyli znów obyło się Vendange tardive w Hajnówce :)

To byly czasy .. http://wino.org.pl/forum/showthread.php?...6#pid12876

U mnie z powodu deszczu winobanie się nie odbyło, na pierwszy ogień miał pójść Regent.
Marszałki (pochodzące głównie z Hajnówki) pięknie dojrzałe ok.23 Bx, pestki w miarę dobrze wybarwione. Pojdą do cuvee z Rondo, bo taką mam od dawna wizję ..

POZDR K
U mnie część poszła do cuvee z wszystkimi czerwonymi jakie zebralem ze swoich białostockich krzaków (mało tego bardzo :( ) a ok. 20 kg na próbną fermentację węglanową. Niestety moszcz tylko 22Bx (jednak Hajnówka to nie Radom :().
Pzdr. Darek
Ale te różnice są znikome i mogą wynikać z przeciążenia a nie z klimatu (u mnie MF owocował naturalnie ile wydolił po zimie ok -30, -31 C)
Ważna jest dojrzałośc fizjologiczna, akurat cukier najbardziej bezkarnie uzupełnisz a nie w pełni dojrzałych tanin już nijak nie naprawisz.

POZDR K
DarekRZ, przecież na tym zdjęciu co pokazałeś wiadra pelne owocow wyglada jakbyś miał wiecej niż tylko 30 kg winogron. Dla mnie 30 kg i tak by nie wystarczyło, ponieważ potrzeby są dużo większe.
Czy ktos miał styczność z odmianą Dunaj?? Chodzi o ciemne winogrona na wina czerwone:)
A jakby tak porównywać to lepsze Rondo czy Regent, jeżeli idzie o smak i jakość wina??
Pzdr.:szampan:
Cytat:Wysłane przez Semele
Czy ktos miał styczność z odmianą Dunaj?? Chodzi o ciemne winogrona na wina czerwone:)
Ja mam styczność, ale na razie z 1-rocznymi krzaczkami (4 szt.), strasznie kiepskimi, żadnych sztobrów niet. Za 2-3 lata może będę mógł coś więcej powiedzieć. Ja testuję w każdym razie.
Pozdrawiam!
Jak na razie Regenta robionego przez kogos w Polsce nie piłem, więc bezposredniego porównania z Rondem nie mam. Mogę jednak dac sobie głowę uciąć, ze jesli ktoś umie zrobic dobre wino z Ronda a Regent w jego klimacie dojrzeje w pełni - to wino z Regenta zrobi co najmniej równie dobre a może lepsze.

Co do zdjęcia i 30 kg - Marszałek ma bardzo drobne owoce i małe grona - raczej popatrz na wielkość wiader - one są 10 l (to duże to pojemnik ferm. 30 l), jedno takie 10 lwiaderko ważyło niecałe 4 kg.
Mam podobne fermentatory i maja 40 litrow, a wiasdro to bylo od sledzi ze sklepu rybnego, tyle ze bardzo dobrze umyte, wyparzone i co tam jeszcze, i zapachu zadnego nie ma.
Stron: 1 2