Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Jakiego użyć miodu? (trójniak korzenny)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Wkrótce mam zamiar nastawić niesycony miód korzenny trójniak.
Niesycony gdyż zależy mi na wartościach odżywczych!

Zastanawiałem się nad użyciem miodu gryczanego!

Od 2 dni czytam "dział miodowy" oraz strony tematyczne już chyba wszystko przeczytałem, a mimo wszystko nasuwa mi się pytanie.

Nastawiam korzenny więc będzie on miał aromat korzenny czy jest więc sens inwestować w aromatyczny miód wysokiej jakości (i wysokiej ceny!)?
Czy lepiej użyć tańszego np. wielokwiatowego?

Zaznaczę, że zależy mi na jak najlepszym wyniku, a pytanie wynika wyłącznie z obawy iż zapłacę krocie za miód a wynik będzie jak przy miodzie tańszym.

Z góry dzięki za podpowiedź.
gryka. nie jest znowu dramatycznie droższa od wielokwiatowego. powiedzmy 10-20%.
Można dać 80-90% tańszego wielokwiatu i 10-20% gryki.W jakiej cenie jest w detalu litr(0,9) gryki? W naszyn regionie 0,9l = 25-27zł(tegoroczny zbiór).W przypadku korzennego i tak przyprawy i korzenie zdominują bukiet miodku.Z własnych doświadczeń polecam odrobine kardamonu i skórki pomarańczowej.
Dzięki!

A czy znacie przypadkiem jakieś pewne źródło miodku w okolicach Szczecina a najlepiej w samym Szczecinie?
Cytat:Wysłane przez neidi
Dzięki!

A czy znacie przypadkiem jakieś pewne źródło miodku w okolicach Szczecina a najlepiej w samym Szczecinie?

Cześć Neidi, w samym Szczecinie to nie, ale w okolicy to znam. Postaram się jak najszybciej skontaktować z tym pszczelarzem i może uda się coś załatwić. Napisz jakie ewentualnie miody Cię interesują a ja postaram się dowiedzieć za ile chodzą. Jak będę już coś wiedział, to się odezwę.
pozdro :]
Tu są niezłe okazje.
http://www.pszczoly.pl/gielda/gielda_wys...20pszczele

Np.
Sprzedam 3 tony miodu lipowego cena 9zł/kg nr 697 606 375 (ważne do 2006-10-17)

Z drugiej strony zastanawiem się czy taka cena (mimo iż hurtowa) nie jest podyktowana oszukaniem miodu!
Okazje do czasu jak zaproponujesz, że najpierw weżmiesz próbki do badań i gość się wycofuje lub nagle znajduje lepszego kupca, który nie sprawdza co kupuje.Koszty pozyskania 1 kg miodu to 9-18 zł w zależności od odmiany miodu i typu gospodarki pszczelaskiej(w wędrownej wyższe).
Pozdrawiam