Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Dębniak
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam zamiar zrobić dębniak mam 3 pytania:
I. Jakiego miodu użyć
a)100% gryka
b)75% lipa 25% gryka
c)75% wielokwiat 25% gryka
II. Ile dać bayanusów?
III. Jaką pożywkę doć i w jakiej ilości (obawiam się że fosforan dwuamonowy jest "mało pożywny" do miodu syconego)
II. 1-3g/10L powinny sobie dac rade
III. Tak. Daj jakąś kompleksową zmieszaną z DAFem 1:1 w dawce 2,5-5g/10L
Witam,
na poczatku chciałem się przywitać :helo: bo to pierwszy mój post na tym forum. Dotychczas (od ponad roku) tylko przegladałem, znajdując odpowiedzi na wszystkie moje pytania. To forum jest naprawdę kopalnią wiedzy :lol:

Tak się składa, że i ja wkrótce zamierzam nastawić dębniaka. Mam pytanie odnośnie chmielu - Ciesielski podaje 5-6 gram na 10 l brzeczki.
Czy ta ilość to waga suszonych szyszek czy świerzych?

Ja mam szyszki suszone.

W literaturze ostrzegają czesto przed dodaniem zbyt dużej ilości chmielu, nie chciałbym przesadzić...

Ile tych suszonych dodać ? Jakie są wasze doświadczenia?
Cytat:Wysłane przez moonjava
Daj jakąś kompleksową zmieszaną z DAFem 1:1 w dawce 2,5-5g/10L

II.b)mieszanine obu w dawce 2,5-5/10L czy jednej i drugiej po 2,5-5g/10L?

IV)Dać Marynkę czy Magnum?
Cytat:Wysłane przez Koval
Czy ta ilość to waga suszonych szyszek czy świerzych?
Chyba zazwyczaj chodzi o suszone. Świeże to towar sezonowy.

Cytat:Wysłane przez tsumbarachadsa
II.b)mieszanine obu w dawce 2,5-5/10L czy jednej i drugiej po 2,5-5g/10L?
Mieszanine obu w dawce 2,5-5/10L.
Cytat:IV)Dać Marynkę czy Magnum?
Z piwowarskiego punktu widzenia Magnum i Marynka to chmiele goryczkowe.
Zbiór Marynki z roku 2005 posiadał średnio 7% alfa-kwasów, Magnum... :nie_powiem: jeszcze raz tyle.
Nie jestem biegły w miodach, ale dałbym "lubelskiego"
Marynka to chmiel aromatyczno-goryczkowy. Posiada dwa razy więcej alfa-kwasów i dwa razy wiecej aromatow od Lubelskiego.
Zbiór 2005 miał, przynjamniej u mnie, około 9-10 alfa.
tegoroczny ponoć kiepski, choć pszeniczka wyszła na nim zacna.
Wyślałem o w/w chmielach ponieważ myślałem nad szyszkami.
Czy granulat jest pełnowartościowy, czy granulat nie traci na aromacie?
Czy w takim razie może użyć Saaz?
Cytat:Browamator
Chmiel aromatyczny Lubelski - granulat 50 g
Zawartość alfa-kwasów: 3 - 4, 5 %

Chmiel Saaz 3 - 4,5 % a-k - 30 g
Zawartość alfa-kwasów: 3 - 4, 5%.
Chyba gdzieś czytałem że granulat wolniej wietrzeje (od szyszek). :niewiem:
Cytat:Wysłane przez tsumbarachadsa
Cytat: Jakiego miodu użyć
a)100% gryka
b)75% lipa 25% gryka
c)75% wielokwiat 25% gryka
Cytat:Czy w takim razie może użyć Saaz?
Cytat:Browamator
Chmiel aromatyczny Lubelski - granulat 50 g
Zawartość alfa-kwasów: 3 - 4, 5 %

Chmiel Saaz 3 - 4,5 % a-k - 30 g
Zawartość alfa-kwasów: 3 - 4, 5%.
Witam.
Granulat chmielowy jest produktem pełnowartościowym. Problem polega w konsystencji substancji. Wrzucone bezpośrednio do piwa (lub czegokolwiek innego) rozpuszczaja się w nim i powoduja trudne do usunięcia zmętnienie. Dlatego stosuje się specjalne muślinowe torebki, które trzymają chmiel w kupie. Ja do piwa stosowałem nawet podwójnie. Nie wpływa to na oddawanie dobroci przez chmiel do piwa, natomiast znacznie ułatwia pracę. Szyszki są oczywiście surowcem sezonowym. Można oczywiście kupić "na zapas"- kilka zapakowanych osobno porcji. Mam takie jeszcze od kilku miesięcy i nic im się nie dzieje-kwestia warunków przechowywania i szczelności opakowania. Kupuję w Browamatorze obsługa profesjonalna i szybka; na opakowaniu podana zawartość alfa-kwasów.
Pozdrawiam, wisienka.
Jakiego miodu użyć ?
Na Dębniak nadaje się chyba każdy nektarowy z wyjątkiem rzepaku.
Obozowy zwany dębniakiem to cieniutki miodek i po fermentacji wytrawny z wyrażną nutą jałowcowo-cynamonową silnie zdominowaną aromatem chmielu.Dawniej na ten miód używano miodu ówcześnie najgorszego czyli gryczanego i miodu z woskiem i innymi zanieczyszczeniami nie zdatnego do handlu.
Ja bym widział to tak: 10-15% gryki, 5-10% lipy i reszta jakiegoś dobrego wielokwiatu o silnym aromacie(czyli miodki sierpniowe) lub ciemny wielokwiat o zdecydowanym silnym aromacie i ostrym smaku(jakiś górski nektarowy, broń Boże spadziowy).Ja bym zdecydowanie się skłaniał do miodów wyrazistych o silnym i ostrym aromacie.
Wybór należy do ciebie.
Powodzenia
Wiesz, nie chce być złym prorokiem ale widze oczyma wyobraźni jak nadchodzi pierwszy śnieg, potem mrozy, wreszcie pojawia sie świeża trawa a Ty nadal odświeżasz ten wątek czekając na odpowiedź. ;) Czasem bywa tak że nikt nie wie. Albo odpowiedz jest w jednym z wątków poniżej w danym dziale. Musisz poczytać ile wlezie i samemu podjąć decyzje. :spoko:
W święta chce ruszyć z pierwszym miodem, właśnie dębniakiem czwórniakiem i mam pytanie:
Czy dodajecie do dębniaka kwasek cytrynowy?, szukałem w literaturze i nie które źródła podają żeby podawać, w innych nie wspominają o kwasku.
Wszystko zalezy od kwasowosci miodu naturalnego. Generalnie w/g obecnych gustow powinno sie dokwaszac miody, ale oczywiscie sa wyjatki. Warto rowniez pamietac, ze im wieksza slodkosc miodu pitnego, tym wieksza powinna byc kwasowosc.
czy ktoś pamięta jaki jest przelicznik g kwasku na ilość soku z cytryny? Nie mogę tego wątku znaleźć a chciałbym mój eksperymentalny dwójniak naturalny dokwasić właśnie sokiem z cytryny ( eksperymentalny gdyż pierwszy raz będę go robił wg sprawdzonych zasad a nie na tzw. oko i bez nawet śladowej ilości wiedzy na ten temat). :diabelek:
sok z cytryny ma około 7-9% kwasu cytrynowego