Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: pektoenzym nie zadziałał
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Robię winko z wiśni. Do fermentatora wrzuciłem 30 kg wiśni, rozgniotłem, dodałem piro i 4l wody + pektoezym 6 ml. Temperatura nastawu pokojowa. Po 15 godzinach prawie nic, dużo owoców których nie rozgnitłem jest cała. Czytałem na forum, że po 9-12 godzinach zostają tyko pestki i skórki.
Pektopol trzymałem w lodówce z pół roku (już był otwierany)
Czy mógł niezadziałać ? Czy jest jakaś inna przyczyna np. temperatura. Czy może kupić nowy i dodać ?

pozdrawiam Daniel
(29-07-2011, 11:34)wisdan napisał(a): [ -> ]dużo owoców których nie rozgnitłem jest cała

Kolego, pektoenzym nie rozgniata owoców. Twe dłonie muszą to zrobić. Pektoenzym rozluźnia zmiażdżoną tkankę niszcząc ściany komórkowe i ułatwiając tym oddawanie soku, ale nie jest to prasa czy maszynka do mięsa. Weź bracie porządne mieszadło i zrób tak, jak kolo na filmiku pokazuje: http://youtu.be/sRYwRgFCo4U

A przede wszystkim dowal drożdży i niewielką część cukru co by zafermentować towar!
Dzięki "Kucyk" pierwszy raz robię z pektopolem, mam duży fermentator "50l", Wlezę i udepczę (może nogi się domyją ) .Tak na poważnie, rozdrobnię tą resztę w jakiś sposób.

Daniel
Ja jestem gorącym zwolennikiem chlastania mieszadłem. Wiertarkę i mieszadło można kupić w Obi za 60-100zł i mieć na całą wątrobę.