Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: zostawic dzika roze w baniaq??
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Elo! chcialem sie zapytac bo niemoge nigdfzie tego wyczytac czy wy zostawiacie dzika roze w baniaku na procs fermentacji czy tylko fermentujecie w miazdze a pozniej odcedzacie?? Jak w baniaq to ile ja tam trzymacje bo chyba jade nazbieradz dzikiej rozy bo wydaje sie byc niezlym produktem na winko;) A i jeszcze jedno narazie mam wszystkie baniaki zamkniete ale czytam ze duzo osob trzyma roze w zamrazalniq to jak bym nazrywal i wlozyl do zamrazalnika to sie nic niestanie z gory thx za rady ;] PozDro!:polewam::polewam::uff:

Oleńka i Maciuś

Dbałość o kulturę języka powala na kolana :-)

Słabo szukałeś , czytałeś ten wątek ?
http://www.wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=0
Sa 2 szkoly. 1 mowi zeby nie fermentowac owocow w dymionie a 2 mowi zeby fermentowac. Odsylam do linku podanego przez Oleńke i Maciusia - powinien rozwiazac Twoj problem, a jesli nie to wymysl cos nowego i sie z nami podziel
Cytat:Wysłane przez Bleid
Elo! baniaq nazbieradz zamrazalniq ;] PozDro!

czytales regulamin???? zakladam, ze tak..wiec sie do niego zastosuj!!:glowa_w_mur:
witam
ja robiłem z całych owoców róży przemrożonej, plus 2 garście przemrozonej tarniny wino po 2 bez mała latach jest wyśmienite, zaznaczam że pierwszy raz zlałem je po trzech tygodniach od nastawienia,a nastepny raz również po trzech tygodniach ,kwasku nie dodawałem .A w sumie to nastaw wynosił:
16litrów wody
6,5kg cukru dodanego na 3 razy uwzględnialąc wodę z tych 16 litrów
10g pożywki
pozdrawiam
Przepraszam kurcze zapomniałem dodać że róży było 5,5 kg a md madera
Niezły patent z tą tarniną zamiast kwasku:spoko:.

PS.Posta możesz poprawić poprzez przycisk edycja!
Ale czy wg Was 2 garscie tarniny sa w stanie zastapic okolo 40 - 50 g kwasku (tyle mniej wiecej na 16 litrow wina) . Bo kiedys robilem wino z samej tarniny i nie bylo kwasne:lol:
Ja, do wina z róży nie dawałem żadnego kwasku i było w porządeczku. :niewiem:
Ja właśnie robie z dzikiej róży. Owoce 1,6kg wsypałem do wiaderka dałem cukru i dodałem bayanusy tydzień fermentowałem w wiaderku. Przecedziłem do balona dodałem cukru. Po kilku dniach dodałem 0,5 kilo rodzynek. Mam balon 10l czy to będzie dobre

Oleńka i Maciuś

Cytat:Wysłane przez logitech12345
Ja właśnie robie z dzikiej róży(....) Mam balon 10l czy to będzie dobre

Idę poszukać szklanej kuli.... ;)
Ja tam trzymam różę w wiaderku przez miesiąc. I na 10 litrów dałam 3 kg. Twoje wino może być trochu cienkie. Nie chciało się przeczytać? Chociaż początku...?
http://wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=0
Specjalnie jest przypięte na górze... :|