Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: zezwolenie na wyrób miodów pitnych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Czy jest potrzebne zezwolenie-koncesja na wyrób miodów pitnych? Pozdrawiam
Nie.
Cytat:Wysłane przez ryszard13
Witam. Czy jest potrzebne zezwolenie-koncesja na wyrób miodów pitnych? Pozdrawiam

Wyrob - nie - sprzedaż - tak
Witam. Jesteś niemożliwy, serdeczne dzieki. Pozdrawiam
Miody na sprzedaż należy wytwarzać z całym sztafażem urzędolonym: skład podatkowy + Sanepid. Sanepid by się przeskiknęło jakoś od biedy, ale to właśnie skład powoduje, że trzeba się porwać na duże przedsięwzięcie (w sensie obrotów), inaczej jest to pozbawione sensu.
Witam. Jesteś niemożliwy, serdeczne dzieki.
Znaczy kto i dlaczego ??

Cytat:Wysłane przez WitekMiody na sprzedaż należy wytwarzać z całym sztafażem urzędolonym
Zakładający wątek nic nie napisał o tym że ma to być miód na sprzedaż :)
No ta sprzedaż to przez domyślność. Chyba nie było to pytanie o robienie miodów domowych, bo to niczym nie różni się od win domowych.
... miodu nie muszę w prasie wyciskać :)
Witam. Myśl o produkcji na sprzedaż przemknęła mi przez głowę, lecz znając Polskie realia, dała nogę. Pozdrawiam
Ja też myślałem o wyrobie miodu na sprzedaż. Na allegro sprzedają miód na - dosłownie - tony, a co najmniej na 200l beczki.
Witam. A propo produkcji miodów pitnych na sprzedaż, ciekawe jakież to warunki trzeba spełnić? Pozdrawiam
Witam.
Obawiam się iż ze skarbówką pójdzie jednak łatwiej. Po prostu zakłada się kilka końcówek i plomb a akcyzę i tak płaci się od ilości wyprodukowanego alkoholu.
Problem może pojawić się natomiast przy utylizacji odpadów. Są one uznane za niebezpieczne czy szkodliwe (nie pamiętam już klasyfikacji) i to tutaj jest się zawsze o co przyczepić.
Pozdrawiam, wisienka.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1...11726.html

ciekawe czy ojczulkowie płacą akcyzę :pytajnik:
a jeśli w jakiś sposób nie muszą, to może my założymy swój zakon - ojców degustatorów
coś z tym adresem jest nie tak, nie wiem czemu :placze:, ale wystarczy tylko skopiować i wkleić.

pozdrawiam
Witam. A propo produkcji miodów pitnych na sprzedaż, ciekawe jakież to warunki trzeba spełnić? Pozdrawiam
Tu by trzeba było zajrzeć do ustawy...