Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Kilka słów o Beaujolais nouveau
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
24 zł jak za "wino ludyczne" to duża przesada. Ktoś dobrze napisał, że woli się napić wina. Przesadzają u nas z cenami, najtańsze w tamtym roku widziałem po 18 zł, toż do dobra flaszka.
...toż to taki francuski JABOL. Chlają to co nie ma szans poleżeć do wiosny- sztuczny klar, tani korek i mało wymagająca młodzież .... a mówią że Polacy chleją.
widzieliście niemieckie wino w kartonikach ? to dopiero jabol
a niby deserowe i do obiadów BLEEE
"Przepraszamy, ale takiej strony tu nie ma."

A tak poza tym, to jak to jest z tegorocznym? Jedni twierdzą, że 15go jest w sklepach, inni że 20go, jeszcze inni, że 21go. Czy ktoś z tu obecnych był może już w Leclerc'u czy podobnym "fransuskim" markiecie i jest może już jakaś informacja? Nasz rzeszowski Leclerc organizuje co roku, łącznie z degustacją i ofertą od najmłodszego do najstarszego (z tego co gdzieś dziś czytałem tegoroczne najstarsze ma 1.5 miesiąca), ja w nim będę już jutro, bo tradycyjnie nie chciałbym przegapić, ale jeśli już ktoś coś wie na ten temat, będę "dźwięczny" :spoko:
Beaujolais Nuoveau trafia do sklepów i restauracji w III czwartek listopada ( w tym roku 2008 -mym będzie to 20.11.)
Wczoraj byłem w Leclercu. Beaujolais mają cały czas, z 2007 roku :hahaha:

Paweł
Pytanie podstawowe, kto pija te siki? :kwasny:
Ale ja pytam o tegoroczne, nie o zeszłoroczne ani Beaujolais Villages czy Beaujolais Primeur.
No toż chyba wyraźnie napisałem - Beaujolais Nouveau bedzie w sprzedaży (na całym świecie) od III czwartku listopada. Tak jest co roku, nie liczy się konkretna data - ma być III czwartek listopada.
A ja cały czas pytam kiedy będzie w Leclerc'u, w tamtym roku było już 14go listopada. To, że ustawowo jest 3ci czwartek to wiem, ale sklepy mają własne ustalenia i mnie chodzi właśnie czy ktoś się tym zainteresował i już coś wie (sam dziś będę w Leclerc'u i się dopytam).
W zeszłym roku III czw list przypadał na 15 listopada. Jesli w Leclercu w Rzeszowie sprzedawali od 14 XI to mają szczęście, że ich do sądu importer nie pozwał. Takie rzeczy sie zdarzają - jak z wcześniejszą o kilka godzin sprzedażą Harrego Pottera czy (co sam doswiadczylem) sprzedażą gry "SPORE" w Media Markt na dwa dni przed jej światowa premierą :). W kazdym razie Bogi - jak pójdziesz do Leclerca 20 XI to z pewnością BN kupisz, a pić to przed III czwartkiem to po prostu nie wypada :D ;)
Święte słowa=w końcu święto. Pójdę dziś na tak zwany obchód, to co się dowiem, to się naturalnie podzielę jakie są wieści winnej treści.
Usunałem niedziałające linki.
Tak na marginesie, to może Beaujolais Nouveau to są siki i całe święto jest wyjątkowo komercyjne, jednak takie święto wyjatkowo mi odpowiada. Samo wino jest kwaśne, młode, ale jednocześnie owocowe, rześkie. Nie chodzi o to, aby się nim delektować, tylko bawić się w jego towarzystwie. Ja w roku, jak w zeszłym, zamierzam zaopatrzyć się w butelkę tego młodego winka. To już w czwartek!
Co się tyczy Leclerc'a: książeczka o nazwie "Bogaty wybór alkoholi w najlepszych cenach" jest już dostępna i można tam znaleźć ciekawe i niedrogie rzeczy. Wczoraj były dwie degustacje: 1) Kagor vs. Terra Rossa, Kagor troszkę cienki, ale mołdawski, TR-lekkie czerwone winko, typowo włoskie 2) Kadarka 10%-porażka na całej linii, choć rzekomo z Mołdawii, Under the sun of Africa RPA-mocne, treściwe i bardzo wytrawne Cabernet Sauvignon, Bacchus biały-z Bartex'u, w smaku: proste wino leżało sobie koło jednego listka piołunu, żenada nie wermut. Beaujolais wychodzi, że będzie w czwartek (chyba że się znowu pospieszą)-mają być produkty braci Bichat i jeszcze jednego producenta, z tego co się dowiedziałem.
Winnym szlakiem: Beaujolais

Czy ktos pił juz tegoroczne Beaujolais Nouveau? Jak wrażenia? Ja degustacje przeprowadzę dopiero w sobotę wieczorem.
Pozdrawiam,
Marek
No ja nie miałem dziś okazji z braku czasu ale jutro.....
Tylko nie jestem pewien czy skusić się na Beaujolais Nouveau czy normalne wino z tego regionu, którego mam do wyboru trzy rodzaje :nie_powiem:
Cytat:Wysłane przez emto
Czy ktos pił juz tegoroczne Beaujolais Nouveau? Jak wrażenia?
Dopiero jutro, bo dziś późno wróciłem z pracy. Chodzą słuchy, że tegoroczne jest wyjątkowo udane-przekonamy się.
Cytat:Wysłane przez Bogi
... Chodzą słuchy, że tegoroczne jest wyjątkowo udane-przekonamy się.
Jak co roku :hahaha:
Lepiej sobie darować.
A niekoniecznie, w 2005 było super, a w 2007 najlepsze jakie mogło być, a dwa lata temu było takie o, podobne do tego z 2002 i 2003, znajomy ze Stanów właśnie mi pisał, że tegoroczne może być naprawdę ciekawe.
Ja tradycyjnie BN od Georges'a Dubceuf już zdegustowałem. W tym roku wyjątkowo silny aromat owocowy. Poza daleką nutą bananow w tle można wyczu silniejsze aromaty słodkiego melona, gruszek i cień acetonu (no ale maceracja węglanowa zawsze wydobywa wyższą kwasowość lotną i estry). Smak? - jak to smak Beaujolais Nouveau. To wino należy podnosić w kieliszku do nosa zakręcając co i rusz kieliszkiem, prowadząc przy tym zabawną konwersację w gronie najlepszych kumpli i najseksowniejszych niuń. Pić? - w ostateczności można :podstep:, tyle, że np. mnie po więcej niz 5 lampkach następnego dnia budzi "tupot białych mew".
:fajka:
Mnie urzekli bracia Bichat i nie zawodzą, więc pewno skuszę się na kolejne "Degustation", no chyba żeby zawitało coś od pana Gibelet'a.
Bracia Bichat zawiedli, ale był pan Gibelet-za chwilę wejdzie na stół, na razie zniknął Jean Lafitte-mocno owocowe, z lekką nutką świeżości i dekadencji (chyba bardziej niż lekką ;)), ale ogólnie rok dość udany, zobaczymy co pan Gibelet zaprezentuje osobą swą.
Stron: 1 2 3 4