Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Miod wielokwiatowy z promocji
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej. Kupilem ostatnio w tzw. "promocji" kilka kilogramowych sloikow (czemu sprzedawany na kilogramy nie wiem) miodu wielokwiatowego po 2 euro za sloik. Cena byla zachecajaca bo normalnie u mnie taki sloik miodu kosztuje 5-7 euro. Miod jest produkcji argentynskiej, z etykiety wynikalo, ze naturalny miod wielokwiatowy. Jednak pozniej znalazlem na dole etykiety napis malymi literami, ktory w wolnym tlumaczeniu :big: brzmi tak: zgodnie z normami CE moze byc mieszanka miodow naturalnych i nienaturalnych
Miod jest dosc smaczny, za to nie bardzo podoba mi sie jego konsystencja, chyba zbyt "leisty".
W zwiazku z tym mam pytanie, czy z takiego miodu da sie zrobic jakis dobry trunek? Jesli tak , to moze jakis przepisik?
Jesli nie to tez nie bedzie problemu bo jak napisalem jest smaczny :)
oglny przepis masz na stronie http://wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=1949 , jeżeli robisz pierwszy raz miód to sugeruje postawić trójniak ewentualnie czwórniak. Możesz - w ramach eksperymentu - zastąpić część wody ( 10-20%) jakimś sokiem naturalny - będzie to tzw. miód owocowy.