Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Gdzie w Szczecinie można dostać piro lub/i pektopol
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
wiem, wiem: zawsze jest net :P
To chyba nie ten dział forum? :ysz:

arek
Cytuję PW do BigBad&Ugly.

Powinien być jeszcze w supermarketach. Np. w geant (Galaxy) Zawsze jak jest sezon winiarski to biowin robi w marketach swoje stoiska. W (geant galaxy) jak wchodzisz bramką przy obsłudze klienta to idziesz prosto prosto i prosto i chwilę przed komputerowymi po lewej stronie powinien być jeszcze dizał.

A jak nie tam to w ogrodniczym na bramie portowej na rogu Krzywoustego (porzejściem od Empicu)
Przed tym sklepem na przejściu stoi stara pompa na wodę!
Niewiem czy jeszcze jest ale kiedyś był na krzywoustego sklep Społem ze szkłem naczyniami garnkami itp. zaraz niedalego od owego ogrodniczego, tam też bywają takie specyfiki.

Jak by tam niebyło to szukaj w innych ogrodniczych.
Jednak skorzystaj z neta i złóż zamówienie w Biowinie. Obsługują wprawdzie kulawo ale w pewnych artykułach nie sposób ich pominąć.

Zamiast nowego balonu polecam 15-to litrowe pojemniki fermentacyjne. Są dwukrotnie tańsze od szkła i nie sprawiają kłopotów w obsłudze nastawu (w przeciwieństwie do balonów).

Jeśli nawet znajdziesz gdzieś w sklepie pektopol to napewno nie przechowywany w lodówce - choćby dlatego kup go w necie w profesjonalnej firmie.

Pektopol do tego jabłuszkowego będzie Ci prawie napewno potrzebny i najlepiej gdy zdążysz go dodać jeszcze w trakcie fermentacji. W jednym z moich jabłuszkowych w trakcie klarowania wytworzyły się takie chmury polisacharydów, że pektopol pomógł już tylko połowicznie i czuć go było troszeczkę w smaku nawet po kilku miesiącach.
Cytat:Wysłane przez winnygrzemek
Jednak skorzystaj z neta i złóż zamówienie w Biowinie. Obsługują wprawdzie kulawo ale w pewnych artykułach nie sposób ich pominąć.
Ano... Forum > Różne > Pozostałe recenzje > Biowin se robi jaja.

arek
moonjava: sorki za lokalizacje posta (obiecje sie poprawić następnym razem). Dzieki też za ostrzeżenia co do zamówień w biowinie

neidi: galaxstor'a i żanta (reala znaczy) już odwiedzałem 3 krotnie bo pracuje obok i kilkanaście pięter wyżej, wiec mam blisko (w skrócie nie udało się zlokalizować nawet przy pomocy obsługi). Ale ów ogrodnicze z pewnością jutro odwiedze.
winnygrzemek: dzieki za rady. Właśnie dlatego poszukuję pektopolu, bo chciałem go dodać jak najszybciej (skoro narescie berbelucha ruszyła) i niech pracuje nad resztkami jabłuszek (zwłaszcza z których zrobiła się gruba piana) razem z drożdżami. Jutro też zadzwonie do biowinu i zapytam gdzie w Szczecinie dostarczają swoje wyroby.
Dzięki też za pomysł z pojemnikiem ferm. Niedługo jednak będę potrzebował 20 - 25 l balona (jednego już sobie załatwiłem) do mojego jabola, którego po pierwszym obciągu będę chciał podzielić na dwa naczynia aby było łatwiej logistycznie.
kolejne wiadomości odnośnie poszukiwań pektopolu:
Właśnie dzwoniłem do biowinu i sprzedawcy (szt. 2) poradzili mi szukać w marketach bo w Szczecinie nie ma jako-takiego sklepu który bierze od nich towar. Czyli przysłowiowa d ...
Mówię ci, że w Galaxy Geant jest stoisko z tym, że aktualnie sprowadzili je do jednej półeczki z ostatkami produktów i stoi ona w całkowicie nie widocznym miejscu.

Jak się wchodzi wejściem przy obsłudze klienta to idziesz cały czas prosto -> po lewej mijasz dizał z kosmetykami później dział z ciuszkami, i zaczynają się naczynia. niewiem który to rząd z naczyniami itp z kolei stoi taki mniejszy regalik chyba z garnkami i z tyłu tego regału w przesmyku pomiędzy kolejnym wielkim regałem sa ukryte resztki - zdaje sie, ze pektopol i piro jeszcze jest.

No ale mówię na 99.9% w ogrodniczym na rogu Ul. Krzywoustego wszystko będzie.
neidi: jeśli chodzi o ogrodniczy na rogu Krzywoustego i Kopernika (ten naprzeciwko empiku)

http://maps.google.com/?ie=UTF8&z=18&ll=...3&t=h&om=1

to dzisiaj byłem i obsługa mi powiedziała że są tylko drożdże i pożywka, a piro i pekto NIET. Może trzeba było samemu poszperać, a nie ich pytać?
Jutro też podejdę kolejny raz do (rzy)ganta z Twoją mapą i giepeesem i będę szperać !!!

Dzisiaj już objezdziłem tyle sklepów i markietów że mam dosyć Undecided
Kupiłem tylko balon 5 l w ciastoramie na ku słońcu za 9,87 jakby kogoś interesowało. Dokładnie taki:
http://www.biowin.com.pl/index.php?bio=1...79352cecfb
rzeczywiście neidi, po głębokich kopaniach w galaxtorowym (rzy)gancie znalazłem ostatnie resztki pektopolu i kupiłem buteleczkę. Jednak poszukiwania piro nie przyniosły skutku :(
znowu :tylek:
bo dopiero zauważyłem że na fiolce jest termin ważności 31.12.2005 czyli
prawie mam pekto, a jak wszyscy wiedzą prawie robi wielką różnicę
O ja piernicze ale jaja.

To pozostaje ci zakup internetowy.
I tez tak zrobiłem. W koncu stwierdziłem że mam dosyć tego pierdzielenia się i szukania wiec złożyłem zamówienie w e(u)rowinie, a przy okazji zamówiłem jeszcze kilka rzeczy (w tym tak chwalone bayanusy -> na przyszły nastaw :P), a co wpadłem w winiarstwo i już zaczynam kombinować bo jak się powiedziało już A to trzeba i B).

PS: Ciekawe ile będę czekał na dostawę?
Pytanie powinno raczej brzmieć "Ciekawe ile nasza kochana poczta będzie sie z tym grzebać?"

arek
moonjava, w sumie masz rację chociaż paczka ma być priorytet, a jak poczta się chwali:

<cite>
PACZKA POCZTOWA PRIORYTETOWA jest przewożona najszybszym środkiem transportu mając pierwszeństwo w procesie opracowywania i doręczania przed przesyłkami ekonomicznymi. Standardem jakościowym dla paczek pocztowych priorytetowych jest jej przebieg w terminie D+1 (nie później niż następnego dnia roboczego po dniu nadania).

W celu realizacji standardów jakościowych paczki pocztowe priorytetowe przyjmowane są w placówkach pocztowych w następujących godzinach granicznych:

* w miastach wojewódzkich do godz. 17.00,
* w miastach powiatowych do godz. 16.00,
* w pozostałych miejscowościach do godz. 15.00.

Paczki priorytetowe nadawane po tych godzinach traktowane są jako nadane w dniu następnym.
</cite>

... wiec chyba też zależy kiedy wyślą :P
- czyli poczta suxx i pewnie poczekam 2 tygodnie :(
- o ja głupi mogłem powołać się na forum i napisać o upuście :glowa_w_mur: i wtedy pewnie puściłbym kurierem
1. Mi ostatnią paczuszkę z euro-winu przetrzymali na poczcie ponad 10 dni i zapomnieli przysłać awizo - dostałem awizo 3 dni po odebraniu paczki z własnej inicjatywy. Awizo wysłano tego dnia co odebrałem paczkę!

2. Wysłałem ostatnio koreczki do Ice77 paczką i jakos kilka dni temu listonosz przyniósł mi ją spowrotem i chciał żebym zapłącil za odbiór 5,5 go mu kazałem to zostawić na poczcie. dziś na poczcie kierowniczka zmiany owiedziała mi , że jak na jej gust to paczka wogule szczecina nieopuściła bo niema żadnych pieczątek a uzasadnienia zwrotu niepodano. Pozostaje pisemko do poczty o zwrot kosztów.

Także SirYasko POWODZENIA :P:P:glowa_w_mur:
Dzieki za info,
więc będę się dowiadywał samodzielnie na poczcie, jak tylko będę wiedział że eurowin już wysłał paczkę
normalnie jestem w szoku, a wy tak psioczycie na tą biedną pocztę :P
- zamówienie złożone 14.11
- zamówienie wysłane 15.11
- zamówienie dotarło 16.11
Czasami im się uda.
to chyba muszę wysłać totolotka :P
Znalazłem przypadkiem Hurtownię AGD gdzie można dostać:

pektopol, drożdże biowinu, piro, itp. wszystko biowinu, korki do butelek zwykłe i stożkowe, zestawy ziół (sangria, ciociosan itp), wężyk do zlewania, rurki szklane, lastikowe.

"EXDOM-2" Spółka Jawna
Z.Kowzan, M Kowzan, I. Kowzan
71-524 SZCZECIN ul. W. Kadłubka 41
tel/fax 091 422-08-93

Wchodzi się od tyłu - wygląda to jak magazyn ale tam się wchodzi i na wprost sa takie magazynowe drzwi suwane - to wejście do sklepu.

pozdrawiam
wielkie dzięki neidi - na pewno namiary się przydadzą tym bardziej, że po pierwszym obciągu mojego jabcoka i zlaniu go do dwóch mniejszych balonów planuje nastawić DR.