Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Nalot na powierzchni wina
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam,

mam młode winko, w zasadzie dwa. Na powierzchni obu win jest widoczny biały, lekko szklisty nalot, który na ścianka naczynia pozostawia "kleiste" smugi. W smaku nie wyczuwam żadnych nieporządanych walorów, zapach również jest ok. Oba wina są po zlaniu i pierwszym obciągu (+ filtrowanie).

Podejrzewam, że przyczyną mogą być źle wypłukane rodzynki, które do obu win dodawałem. Chociaż pewności nie mam, może ktoś już wcześniej spotkał się z czymś takim.

Czy mam zastosować jakieś specjalne środki zaradcze w celu ratowania tych win, pozostawić w spokoju do pełnego wyklarowania?

BTW, jedno wino jest żytnio-rodzynkowe, drugie to wino jabłkowe z dodatkiem syropu wiśniowego i rodzynek.

Postaram się dołączyć zdjęcie, co prawda nie najlepszej jakości ale zawsze barziej dociera do wyobraźni niż suchy opis.
To mogą być te niedopłukane rodzynki.
Wojtek
Ok, co w takiej sytuacji powinienem zrobić, pozostawić tak jak jest do pełnego wyklarowania wina, czy stara się jakoś to z wierzchu zebrać?
Raczej nie zbierać z ściągać z pod tego przy kolejnym obciągu.
Wojtek
Mam to samo. Chyba popełniliśmy ten sam błąd ale zauważyłem ze z czasem powoli zaczyna to zanikać.
Czasami taki nalot się pojawia i nie jest to raczej wina rodzynek, ja nie używałem rodzynek i też mi się coś takiego przytrafiło. Nie ma to negatywnego wpływu na wino, wystarczy przy obciągu ściągać z pod spodu uważając aby nie zaciągnąć nalotu.
ja bym bardziej obstawial na rodzaj wody uzytej do winka. Ja zawsze uzywam mineralnej zakupionej w duzych baniakach i jak do tej pory nie mialem zadnego problemu z nalotem ... z wyjatkiem mojego herbacianego, ktore wlasnie szykuje sie do zlania znad osadu. Wydaje mi sie, ze filtrowanie powinno zalatwic sprawe ...