Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Czy mozna dosypać do fermentujacej DR jeszcze troszke DR..?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam pytanko. W sobote zalalem w baniaku DR.
4.5kg DR, 12 litrów wody, kwasek cytrynowy, pozywka, silna matka drozdzowa, 2 kilo cukru. Fermentacja na drugi dzien zaczela sie ogromna za sprawa silnej MD. Fermentuje wszystko w baniaku. Pytanie. Czy moge dorwac w srode jeszcze dzikiej rózy i w odpowiednich proporcjach dosypac ja wraz z woda i cukrem do baniaka tak zeby bylo pelno, znaczy w miare pelno bo cukier dodaje w 3 ratach. Dzieki za odpowiedz. Bo szkoda mi marnowac 20 litrow wolnego miejsca w baniaku...
Oczywiście, ze możesz. :)
Świetym obowiązkiem każdego winiarza i miodosytnika jest zagospodarowywać każdą wolną przestrzeń kubiczna zdatną do fermentacji/klarowania/dojrzewania, ergo - czyń tak, jak podpowiedział przedmówca.
Tak tez uczynie gdyż ja tez jestem zdania ze nic nie powinno się na swiecie marnować...:lol:
Nie tylko możesz, ale musisz. Ten drugi nastaw będzie się różnił smakiem od pierwszego, ale można albo oba nastawy wymieszać, albo gorszym winem obdarowywać nielubianych znajomych domagających się obdarowania butelką wina domowej roboty. Dobre wypij z przyjaciółmi. :polewam:
Byloby barbarzynstwem zostawic 20 litrow wolnej przestrzeni. Nie ma zadnych przeciwskazan.