Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: WINIARZ POLSKI numer 1/2007 wydany!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
:spoko::jupi:
Cytat:[i]P.S. Czy ktoś jeszcze na tym forum używa/korzysta z Windows'a???
ja używam XP-eka :diabelek:
U mnie perfekt. Laduje sie szybciutko i w najwyzszej jakosci. Wydrukowalem sobie dwustronnie, zszylem i mam kwartalnik jak z kiosku. Fantastyczna robota. :brawo: Gdyby tak dodac wiecej stron ( co w przyszlosci jest chyba mozliwe), moznaby sprobowac rozpowszechnic poprzez sprzedaz. Ja zamierzam rozpowszechnic pismo wsrod Polonii amerykanskiej ( o ile otrzymam zezwolenie od redakcji).:niewiem:

EDYCJA: Pozwolenie otrzymalem i puszczam numer w Ameryke, Australie, Kanade i do Pd. Afryki a wszystkich, ktorzy maja kontakty z obcymi krajami zachecam do zrobienia tego samego. Niech swiat o nas uslyszy.
Dobra mam drobne poprawki, po 3 godzinnej walce chyba się udało ze poprawnie wyświetla się na linuxie. Na dobra drogę naprowadził mnie greg_x.

Cytat:Wysłane przez greg_x
.. Tym bardziej, że w tym pdf-ie, de facto, czcionka jest zamieniona na wektor (krzywe) :)

Jak się okazało Scribus ma małego buga, którego sprytnie obszedłem, musiałem lekko edytować plik ręcznie, żeby załączał czcionki a nie zmieniał na krzywe. Teraz powinno być już dobrze, na linuxach a na innych starszych maszynach szybciej się renderować. Poniżej podaje link do pliku:

http://piotr.halas.e12.pl/numer_1_test.pdf

Porsze o komentarze - szczególnie użytkowników linuxów.
U mnie bez zmian - było dobrze i wciąż jest dobrze. :)
winorobek moje gg: 4279575, napisz do mnie zaraz cos uradzimy
Ja też otwierałem Adobe 7 pod win xp i wszystko ok. Fajna sprawa taka gazetka :brawo:
Już wszystko gra, najlepiej pobrać plik do siebie na dysk, bo otwieranie z sieci jest katorgą (długi czas). Ludzie musieli się rzucić na nowy plik, a jak się ściągnie to wszystko jest oka, nawet strony się szybciej ładują :spoko:
P.S. Czy ktoś jeszcze na tym forum używa/korzysta z Windows'a??? [/quote]

ja też należę do tych prostych istot i używam xp proffesional i nie zamierzam tego zmieniać :lol:
Proszę nie robić tutaj off-topików może...
Cytat:Wysłane przez Pigwa ...Gdyby tak dodac wiecej stron (co w przyszlosci jest chyba mozliwe), moznaby sprobowac...
Myślę, że dopóki mamy do czynienia z wersją elektroniczną, zwiększenie ilości stron uwarunkowane jest jedynie dostępnością tekstów. Wszyscy jesteśmy jakoś straszliwie zajęci ostatnimi czasy i każdy nowy projekt rodzi się w straszliwych bólach. Przecież to, że "Winiarz..." jest kwartalnikiem, a nie miesięcznikiem, czy dziennikiem ;) jest spowodowane przede wszystkim tym, że obawiamy sie o kompletowanie tekstów do kolejnych numerów.
Formuła "Winiarza..." jest otwarta. Jeśli ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia/napisania, prosimy o kontakt na adres mailowy redakcji. Oczywiście gwarancji, że tekst pójdzie nie ma - dobry tekst pójdzie na pewno.
Widzę, że sie zrobiła miła pogadanka co do spraw technicznych, na których ja się nie znam :) Chciałem tylko napisać, że pomysł z tym Winiarzem Polskim jest strzałem w dziesiątke. Pozdrawiam wszystkich, którzym zawdzięczamy pisemko.
Może by tak utworzyć osobne pod forum dotyczące "Winiarza" i wszystkich kwestii z nim związanych???
Jest to do pomyślenia, ale subforów ju ż jak psów i bez tego :(
Dziekuje bardzo,swietna sprawa i gratulacje .Zrobie pare egzemplarzy i slawe Forum oglosimy.
Naprawdę ekstra!
Teksty fachowe, strona graficzna estetyczna i przejrzysta. Naprawdę dużo dobrej roboty. Gratuluję wszystkim, którzy się do tego przyczynili:uczen:
Dziękuję, miła niespodzianka na rozpoczęcie tygodnia, przyjemna lektura na popołudnie. W następnym numerze proszę o artykuł nt. miodów.
Serdecznie gratuluję autorom.
Cytat:W następnym numerze proszę o artykuł nt. miodów.

Frida - to chyba telepatia;)
Właśnie skończyłam lekturę i od razu pomyślałam o miodowych artykułach:brawo:
Odnośnie fontów, to w latexie miałem podobny problem, wystarczyło zamienić fonty z T1 na OT4
Jakże miło słyszeć, że tyle mamy na forum ludzi używających innych softów do desktopów niż te, które są produkowane przez tak eufemistycznie nazywaną "wiodącą firmę" :D Inna rzecz, że ludzie używający linuxa czy inne BSD do trudności są przyzwyczajeni.
Bardzo mi się podoba. U mnie na Adobe Reader 7.0 pod Windows 2000 radzi sobie bez problemów. Wszystko wygląda bardzo ładnie i już czekam na kolejny numer. Oby tak dalej.:1miejsce:
To ja teraz z innej beczki....
Przeczytałem, podoba się, brawo, gratuluję pomysłu i wykonania.;) :):lol:

Mimo że nic nowego nie wyczytałem (w nalewkach) z przyjemnością odświeżyłem sobie podstawy, i o zgrozo* zabrałem się za resztę artykułów;) i nabrałem strrrrasznej ochoty na winko z DR.
Jeśli każde wydanie kwartalnika będzie wprowadzało rewolucję w moim domu to albo będę musiał wybudować dom, albo wykopię piwniczkę pod blokiem....

*(o zgrozo dlatego, że o ile w mieszkaniu bez piwnicy nalewki się obroniły, to produkcja wina jest przez moją żonę nie do pomyślenia)
Wydrukowałem, przeczytałem i założyłem segregator na kolejne numery. Brawo !!!!
Fajne. Już sobie wydrukowałem. Będę czytał w czasie wolnym.
PROPOZYCJE:
1. Wyeksponować na Forum. Może w górnym pasku. Osobiści szukam rzeczy konkretnych i w Różne wszedłem pierwszy raz. Żeby nie PW od Witka (dzięki!) nic bym nie wiedział.
2. Autorów dawać pod nagłówkiem. Na końcu artykułu może być notka o autorze.
3. W wersji elektronicznej ciężko czytać w układzie kolumnowym. Jeśli zaś skład ma być do wydruku to warto trochę zagęścić tekst - mniejsza czcionka na tytuły, strony 2,3 i 4 można zmieścić na jednej i wtedy "Polski Tokaj" będzie tam gdzie początkowo miał być. Spis treści właściwie już jest na tytułowej stronie.
:brawo::brawo::brawo:
Jak dla mnie bomba:spoko:
Stron: 1 2 3