Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Dobra MD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cytat:przygotować brzeczkę napowietrznić ją dodać całą matkę wymieszać i powlewać do butli?

Tak właśnie zrób.
Na 10 litrów miodu wystarczy 6-8 g pożywki .
ok wielkie dzięki jutro zacznę nalewać do "Banioczków" :)
Niom i już sobie siedzi temp otoczenia okolo 20 stopni drożdże widać w butli strasznie niewiem czy taka matka byla duża czy od rana tak się rozmnożyły ale nic nie bulga moze za 2 dni zacznie oby :]
Jak by to napisać butelkowanie rozpoczęło się tydzień temu :) z 10 L nastawu wyszło 5L czystego miodu nie pytajcie czemu tylko 5 ^^ (zlewanie z nad osadu bywa bardzo wciągające:) )

Miód w smaku lekko kwaśny lekko słodki ogólnie bardzo dobry w smaku (porównanie z kupnym ) alkoholu ma około 10% nie jestem pewien dokładnie bo moje za
piski uległy zniszczeniu tak jak i mój cukromierz :( Miodek do tej pory przeleżał w banioczku kolor ciemno słomkowy:) mimo różnych komplikacji przy moim nastawie miodek wyszedł i co całkiem smaczny dzięki wszystkim tutaj którzy mi pomagali przy jego powstawaniu serdeczne dziękuje i zabieram się do postawienia następnego teraz 25 L…
Stron: 1 2