Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: technologia produkcji
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, na stronce http://www.food-info.net/pl/index.htm opisany jest kompletny proces produkcji serów dojrzewających. Od około roku wytwarzam domowym sposobem oscypki i serki żółte wg zasad opisanych na wymienionej stronce. Z 10 ltr mleka wychodzi około 1,3 kg sera. Smakuje wyśmienicie.
Strona wygląda na pouczającą, dzięki. A co do wydajności robienia sera: jakiego mleka dokładnie używasz?
używam mleka "prosto od krowy" , nie zbieram śmietanki i nie pasteryzuję.
Cześć Andrzeju , a próbowałeś już robić pleśniaki?
Witam...
Właśnie, Andrzeju i Dzidku - jestem zainteresowany..
Pozdrowienia.
Michał.
Czy przejrzałeś już stronę Franka Hausera?
Cytat:Wysłane przez dzidek
Czy przejrzałeś już stronę Franka Hausera?
Witaj..
Nie, wobec .." merytorycznych dyskusji o tematyce Forum" - nie miałem czasu...
Ale przejrzę w wolnej chwili.
Jest to dotrzymanie Twojej obietnicy z Maja tego roku, na Zlocie..
Oczywistym jest dla mnie , że "sery" - ogólnie - mają wielką rację bytu na Forum.
Macieju, pozdrawiam serdecznie i dziękuję...:uczen:
PS - Zacznę spisywać linki i określone informacje mi przydatne.
Być może jest to sposób na nie przeciążanie Forum, bez utraty cennych danych, które Inni wyszukali, ponieważ Im zależało na Pozostałych Użytkownikach..:lol:
Hmmm...
Chyba się trochę zarumieniłem, bo faktycznie czasu na wynalezienie inf. o robieniu serów poświęciłem sporo nie przeczę , ale tyle skorzystałem od innych życzliwych ludzi i tu na forum i na innych f. również tyle ,że sekundy się nie zastanawiam ,jak mam powiesić jakieś przydatne inf. których ktoś akurat potrzebuje, trochę na przekór tej piosence:
"...wcale nie jest powiedziane , za dając coś ,w zamian coś dostaniesz..." - czy jakoś tak...
Cytat:Wysłane przez dzidek
Hmmm...[..]
jak mam powiesić jakieś przydatne inf. których ktoś akurat potrzebuje, trochę na przekór tej piosence:
"...wcale nie jest powiedziane , za dając coś ,w zamian coś dostaniesz..." - czy jakoś tak...
Witaj..
:lol:, " Zaraziłeś mnie serami"- na Zlocie w Warszawie - Masz Satysfakcję.:uczen:
A wiedza jest zaraźliwa..:big:
Pozdrawiam,
Michał
PS : - Linki i strony - już spisałem.
Edit: "Serowarstwo praktyczne" w.g Licznerskiego - już pobrałem.
Ukłony dla Skrzycha.