Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Koncentraty win
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam spotkałem się z terminem koncentraty wina, o co chodzi?
Czy ktoś już tego próbował?
Gotowe skondensowane półprodukty do zrobienia wina. Kupujesz, czytasz instrucję, robisz wino. Omija Cię cała przyjemność przerobu surowca.
Cytat:Wysłane przez frida
Gotowe skondensowane półprodukty do zrobienia wina. Kupujesz, czytasz instrucję, robisz wino. Omija Cię cała przyjemność przerobu surowca.

... tak... a później pijesz "prawie" wino.

Nie polecam
Nie chciałam tego pisać, bo wiem, że są osoby ceniące to wino, ale masz rację Nightmarku, bez rewelacji.
To prawda Frida. Sam kiedyś chciałem z samej ciekawości poczynić takie winko. Jednak po opiniach osób, które takowe winka robiły, stwierdziłem, że lepiej jest już zrobic samemu - wiesz co pijesz.:)
Poza tym koncentraty nie są tanie, zamiast tego można kupić dodatkowy sprzęt i surowce - jesli się nie ma swoich.;)
Ja potwierdzam - jestem jednym z tych którzy robili wino z koncentratu, ale też mam porównanie z winami ze świeżych owoców i nikogo nie będę zachęcał do wina z koncentratu.
Koncentrat, to zatężony sok z owoców i tu pojawia się problem, zwłaszcza przy czerwonych - sok z winogron nie jest tym samym co fermentacja moszczu z udziałem skórek, pestek i czasami nawet szypułek tych owoców.

Pozdrawiam, Nikodem