Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: żurawinowe z allegro
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przed chwilką zakupiłam na allegro cale 5 kilo żurawiny (która ponoć jest jeszcze na bagnach) w cenie 12 zł za kg, sprawdzilam dokładnie komentarze i ludziska zadowolone. Wedlug mnie ten owoc jest wart swojej ceny, a kupaż winka żurawinowego np. z różą jest po prostu totalnym odlotem! Nota bene cena 1 litra (ok 0,5 kg) na Kleparzu (niby tani plac) wynosi niebagatelne 9 zł. W razie czego podaje linki do przykładowej aukcji żurawinowej:
http://allegro.pl/item241476951_zurawina...cznie.html
o jest nawet za 11 zł:
http://allegro.pl/item241951389_zurawina..._11zl.html
cilantro,

skusiłem się bo bagien w mojej okolicy nie znam i kupiłem 3 kg.

Coś z tym fantem da się zrobić. Mam nadzieję , ze coś dobrego.
Mniam, nalewka jest całkiem niezła.
Też kupiłem i się mrozi
Wlasnie przyszła paczka, wszystko jest ok, żurawinka swieża, dorodna i dojrzala + 20 dkg w osobnej torebce gratis, był też długi list ręcznie pisany i prezencik pod choinkę (tez na zdjeciu). Allegro rulezzz!

[Obrazek: 22332289eh9.jpg]

[Obrazek: 26816185tv8.jpg]

Zaraz sie biore do pracy:tancze:
Jak postępy?
Nie mogłem się powstrzymać.
http://www.allegro.pl/item256907065__zur...winy_.html
Jak to mówią: lepiej późno, niż wcale :)
Zobaczymy co tam mi przyślą.
Jak się uda, to wrzucę fotki.
pozdrawiam
Piotr
Niedawno byla o 3zl tansza, troche sie spozniles.
Czekam na fotki.
Zurawina siedzi jeszcze w dymionach , są tylko dwa 5-litrowe ponieważ z części zrobiłam dżem do mięsa a trochę dodałam do pigwy na nalewkę. Odkąd działa ogrzewanie zdecydowanie przyspieszyła fermentacja bo było dość słabo:kwasny:
Cilantro, :brawo:
Możesz podac przepis jak to zrobiłaś :chytry:
Z tych kilku kg żurawin wyszło Ci:
- 2 balony wina, żurawina do mięsa (pewnie ze 3 słoiczki) i starczyło jeszcze do nalewki. :ysz::spoko:
Ja z 2 kg zrobiłem 1 litr nalewki (jeszcze w słoju) i kilka słoików żurawiny z jabłkami, do mięsa.
W dymionach (węższe są u dołu to fakt) owoce siegaja prawie do połowy, wiec nie jest żle, dżemu mam 5 sloiczków, a nalewka z pigwy (dziś to już nastaw winny :big: ) została zabarwiona na rózowo resztką dżemu ot i cała historyja.
Własnie zakonczyłam pierwsze klarowanie żurawinowego (innych rownież), z 2 baniaków 5l wyszedl jeden, potraktuję te 5 l jako ciekawy dodatek do innych win, bardzo fajnie smakuje np.z różą. Co do klarowania to łatwo nie bylo, rurka sie ciagle zapychała, tak więc skorzystałam z pomysłu Megany i wpakowałam wszystko do poszewki , powiesilam ją nad wiadrem na arcy-misternej konstrukcji z przechylonego krzesla , obciązonego, dla przeciwwagi, kartonami z wodą mineralną Zuber i Jan :P

[img][Obrazek: 2d2d4dceda65ff79.jpg][/img]
Moja żurawina zakupiona na allegro właśnie została dostarczona. Elegancko zapakowana. Świeża.
[Obrazek: ed7f4d6e85ec345bm.jpg]
pozdrawiam
Piotr
a tak w ogóle to żurawinkowe to pycha!!!
oto fotka balonu który stoi u mnie w pokoju, 20l, zalane 01-11-2007, nadal pracuje, choć bardzo powoli; fotka złej jakości ponieważ zrobiona telem se w200i.

[Obrazek: 77832bf4705bb483.jpg]

smacznego:-)
Cytat:tez mam w domu zwierzatko. nie oddycha i oddaje CO2...cukru tylko chce i zyje w akwarium o dziwnym ksztalcie. wyjsc nie moze...

O u mnie to one czasem wychodzą :lol:
( a poza tym oddychają , ale to szczegół)
Cytat:Wysłane przez Adrian
Cytat:tez mam w domu zwierzatko. nie oddycha i oddaje CO2...cukru tylko chce i zyje w akwarium o dziwnym ksztalcie. wyjsc nie moze...

O u mnie to one czasem wychodzą :lol:
( a poza tym oddychają , ale to szczegół)

no u mnie tez uciekaja ;), ale gdy to pisalem dawno temu to jeszcze tego nie doswiadczylem;)

pozdr
kurde nie wiem co jest, ale to moze niska temp w zimie 2006/2007 w garazu, bo wino z zurawiny zbledlo strasznie i osad, czyzby wytracil sie barwnik? smak dalej super :)

pozdr Hokky

===========
babilon wielki==
===========
Ja ostatnio w niewinnym nastroju i nawet nie wiem jaki kolor maja moje wina:spie:
Ostatnio wypilismy w 3 osoby 0,5 tego żurawinkowego 2006.
Stało ok pół roku w cieplym mieszkaniu, zakorkowane (biowin :(), i zalakowane. Lak popękał. Korek po wyjęciu nacisnac latwo i wyciekalo z niego wino. (wino cały czas stało pionowo).

Wizualnie? butelka do d... wino metne (zamglone?), bez osadu.

Smak? bez zmian, wysmienity. Uwielbiam ta głęboka goryczke zurawinki :)

Oto fotki z degustacji:
[Obrazek: 0c9df226123ffd92m.jpg] [Obrazek: 0700539e21f64eb1m.jpg] [Obrazek: 1eccb5e86148e3e6m.jpg] [Obrazek: 2e1a2748b6107810m.jpg]
[Obrazek: c87010aca22724f3m.jpg] [Obrazek: 8cd5d287b7287dfbm.jpg] [Obrazek: 1b0d93b8452bb28am.jpg] [Obrazek: e14a30b8ca07127em.jpg] [Obrazek: 370d46c044acdb33m.jpg] [Obrazek: 1eaa479c3417943fm.jpg] [Obrazek: a5b7c832dd215ce7m.jpg]